Tak brzmiały słowa Roberta Lewandowskiego po odebraniu nagrody FIFA! Powiedział o Muellerze

2022-01-17 21:01
Robert Lewandowski
Autor: screen/fifatv

Robert Lewandowski odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza roku w plebiscycie FIFA! Polak, po raz drugi w karierze udowodnił, że to on jest w uznaniu światowej federacji piłkarskiej najlepszym piłkarzem globu i z wielką radością odebrał statuetkę. W swojej przemowie kapitan reprezentacji Polski poruszył temat zmarłego Gerda Muellera, którego to rekord w roku 2021 Lewandowski pobił.

Robert Lewandowski będzie wspominał 17 stycznia 2022 roku w bardzo przyjemny sposób. Polak, po raz drugi w karierze, został uznany za najlepszego piłkarza globu i wyprzedził w plebiscycie FIFA Leo Messiego i Mohammeda Salaha. Kapitan reprezentacji Polski, tuż po odebraniu statuetki, postanowił poruszyć temat Gerda Muellera, którego to rekord bramkowy pobił w tym sezonie. Padły ważne słowa.

Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem roku FIFA! Brawo, jesteś wielki!

Robert Lewandowski wspomina Gerda Muellera. Ważne polskiego mistrza

Tuż po odebraniu statuetki dla najlepszego piłkarza globu w plebiscycie FIFA, Robert Lewandowski postanowił podziękować swoim kolegom i trenerom, dzięki którym mógł sięgnąć po to wyróżnienie. W trakcie rozmowy z gospodarzami gali, a także prezydentem FIFA, Giannim Infantino, Polak wskazał, że wyróżnienie zawdzięcza także Gerdowi Muellerowi, którego rekord strzelecki bramek w jednym sezonie Bundesligi udało mu się pobić.

- Dziękuję bardzo. Jestem zaszczycony i dumny. To nagroda również dla moich trenerów i zespołu. Nigdy nie marzyłem o pobiciu rekordu Gerda Muellera. Te wszystkie rekordy które biję - dziękuję mu, bo bez niego nie byłoby to możliwe - powiedział Lewandowski.

Michał Pol zdradził na kogo głosował w plebiscycie FIFA! Jasne stanowisko dziennikarza, wszystko zdradził

Aby zobaczyć zdjęcia Roberta Lewandowskiego z gali Złotej Piłki, przejdź do galerii poniżej.

Robert Lewandowski podziękował kibicom. Jest niezwykle zadowolony

Tuż po odebraniu statuetki, Robert Lewandowski podziękował kibicom i głosującym za pośrednictwem Twittera. Jak sam mówi, to dla niego wielki zaszczyt i przyjemność dostać nagrodę drugi raz w karierze.

- To wielki zaszczyt i przyjemność otrzymać tytuł FIFA The Best Men's Player  - napisał kapitan reprezentacji Polski na portalu społecznościowym.

Sonda
Czy Robert Lewandowski zdobędzie jeszcze Złotą Piłkę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze