Robert Lewandowski

i

Autor: fot. twitter.com/lewy_official Robert Lewandowski został Piłkarzem Roku FIFA

Znamy dokładne wyniki głosowania w plebiscycie FIFA! Lewandowski pogrążony przez kibiców, nie możemy uwierzyć, gdy na to patrzymy

2022-01-17 21:57

Robert Lewandowski w pełni zasłużenie został drugi raz z rzędu Piłkarzem Roku FIFA. W plebiscycie głosowali selekcjonerzy i kapitanowie drużyn narodowych, dziennikarze, a także internauci. Każda z tych grup miała 25-procentowy udział w końcowym wyniku. I bardzo dobrze, bo w jednej z tych grup uplasował się dopiero na trzecim miejscu!

Kilka tygodni temu liczyliśmy, że Złota Piłka trafi do Lewandowskiego, ale ostatecznie nagrodę sprzed nosa zgarnął mu Leo Messi. W drugim co do ważności piłkarskim plebiscycie na świecie już żadnych wątpliwości nie było.

To zasługa formatu plebiscytu FIFA, w którym w przeciwieństwie do Złotej Piłki głosowali nie tylko dziennikarze, ale też selekcjonerzy i kapitanowie drużyn narodowych oraz kibice. W trzech z czterech tych grup najlepszy okazał się Lewandowski, ale w jednej znalazł się dopiero na trzecim miejscu!

Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem roku FIFA! Brawo, jesteś wielki!

Mowa o kibicach, którzy w głosowaniu na stronie fifa.com zdecydowanie postawili na Messiego. Argentyńczyk zebrał aż 708 tysięcy głosów, a Lewandowski tylko 353 tys. Co ciekawe obu panów przedzielił jeszcze Mohamed Salah (528 tys.).

Anna Lewandowska świętuje z mężem nagrodę od FIFA! Wszystko pokazała, radość aż wylewa się ze zdjęcia

Na szczęście w pozostałych grupach to Lewandowski nie miał sobie równych. W głosowaniu selekcjonerów Lewandowski (535 pkt) wyprzedził Salaha (271) i Messiego (254), w głosowaniu kapitanów Polak (555 pkt.) okazał się lepszy od Messiego (344) i Salaha (176), z kolei wśród dziennikarzy nasz kapitan (589 pkt.) wyprzedził Messiego (409) i Salaha (184).

Triumfator każdej z grup zgarniał 13 punktów, drugi - 11, a trzeci - 9. I tak w klasyfikacji generalnej w głosowaniu na Piłkarza Roku FIFA Lewandowski zebrał 48 punktów i wyprzedził Messiego (44) oraz Salaha (39).

Tak brzmiały słowa Roberta Lewandowskiego po odebraniu nagrody FIFA! Powiedział o Muellerze

Sonda
Czy Robert Lewandowski zasłużył na miano Sportowca Roku 2021?
Spróbowaliśmy słynnego precla Roberta Lewandowskiego
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze