Znamy dokładne wyniki głosowania w plebiscycie FIFA! Lewandowski pogrążony przez kibiców, nie możemy uwierzyć, gdy na to patrzymy

2022-01-17 21:57
Robert Lewandowski
Autor: fot. twitter.com/lewy_official Robert Lewandowski został Piłkarzem Roku FIFA

Robert Lewandowski w pełni zasłużenie został drugi raz z rzędu Piłkarzem Roku FIFA. W plebiscycie głosowali selekcjonerzy i kapitanowie drużyn narodowych, dziennikarze, a także internauci. Każda z tych grup miała 25-procentowy udział w końcowym wyniku. I bardzo dobrze, bo w jednej z tych grup uplasował się dopiero na trzecim miejscu!

Kilka tygodni temu liczyliśmy, że Złota Piłka trafi do Lewandowskiego, ale ostatecznie nagrodę sprzed nosa zgarnął mu Leo Messi. W drugim co do ważności piłkarskim plebiscycie na świecie już żadnych wątpliwości nie było.

To zasługa formatu plebiscytu FIFA, w którym w przeciwieństwie do Złotej Piłki głosowali nie tylko dziennikarze, ale też selekcjonerzy i kapitanowie drużyn narodowych oraz kibice. W trzech z czterech tych grup najlepszy okazał się Lewandowski, ale w jednej znalazł się dopiero na trzecim miejscu!

Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem roku FIFA! Brawo, jesteś wielki!

Mowa o kibicach, którzy w głosowaniu na stronie fifa.com zdecydowanie postawili na Messiego. Argentyńczyk zebrał aż 708 tysięcy głosów, a Lewandowski tylko 353 tys. Co ciekawe obu panów przedzielił jeszcze Mohamed Salah (528 tys.).

Anna Lewandowska świętuje z mężem nagrodę od FIFA! Wszystko pokazała, radość aż wylewa się ze zdjęcia

Na szczęście w pozostałych grupach to Lewandowski nie miał sobie równych. W głosowaniu selekcjonerów Lewandowski (535 pkt) wyprzedził Salaha (271) i Messiego (254), w głosowaniu kapitanów Polak (555 pkt.) okazał się lepszy od Messiego (344) i Salaha (176), z kolei wśród dziennikarzy nasz kapitan (589 pkt.) wyprzedził Messiego (409) i Salaha (184).

Triumfator każdej z grup zgarniał 13 punktów, drugi - 11, a trzeci - 9. I tak w klasyfikacji generalnej w głosowaniu na Piłkarza Roku FIFA Lewandowski zebrał 48 punktów i wyprzedził Messiego (44) oraz Salaha (39).

Tak brzmiały słowa Roberta Lewandowskiego po odebraniu nagrody FIFA! Powiedział o Muellerze

Sonda
Czy Robert Lewandowski zasłużył na miano Sportowca Roku 2021?
Spróbowaliśmy słynnego precla Roberta Lewandowskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze