Sobiech pogrążył Lecha (RELACJA NA ŻYWO)

2011-04-08 21:24

Po zaciętym i pełnym emocji meczu Polonia Warszawa pokonała u siebie Lecha Poznań 1:0 i pozbawiła "Kolejorza" marzeń o mistrzostwie Polski. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w samej końcówce Artur Sobiech (21 l.). Mecz obfitował w ostre zagrania i czerwone kartki obejrzeli napastnik Polonii Euzebiusz Smolarek (30 l.) i pomocnik Lecha Rafał Murawski (30 l.).

90+5 min - Koniec meczu. Dużo walki, emocji i zaangażowania po stronie obu drużyn. Dwie czerwony kartki i jeden gol Sobiecha. Polonia wygrywa u siebie 1:0.

90+3 min - Druga żółta kartka dla Murawskiego! Ostatnią minutę meczu będzie musiał obejrzeć spoza boiska.

90+3 min - Po brutalnym faulu Tosik dostaje żółtą kartkę.

90+2 min - Zmiana w drużynie Polonii, schodzi strzelec jedynej bramki Sobiech, wchodzi Gołębiewski.

90+1 min - Stilic strzela, ale niecelnie.

90 min - Aż cztery minuty doliczył sędzia techniczny. Czy grający w przewadze "Kolejorz" zdoła wyrównać?

89 min - Kikut dostaje żółtą kartkę za brzydki faul.

85 min - Przepychanka, w wyniku której żółte kartki otrzymuje pomocnik Polonii Bruno, a w drużynie Lecha Murawski i Stilic.

83 min - GOOOOOOOOOOL!!! Grająca w 10-tkę Polonia prowadzi 1:0!

83 min - Dośrodkowuje Mierzejewski, świetnie odgrywa głową Bruno, Sobiech uderza z woleja i...

82 min - Wilk łatwo dał sobie odebrać piłkę.

80 min - Stilic w umiejętny sposób stworzył sobie sytuację strzelecką, uderzył mocno, ale niecelnie.

79 min - Po raz kolejny dobrze interweniuje Jodłowiec.

78 min - Zmiana w zespole Lecha. Schodzi Ślusarski, a zastępuje go Ubiparip.

77 min - Kriwiec dogrywa do Ślusarskiego, ale piłkę na aut wybija Jodłowiec.

76 min - Tempo meczu wyraźnie spadło. Obie drużyny walczą w środku pola.

73 min - Zmiana w zespole Lecha Poznań. Schodzi Mikołajczak, wchodzi Wilk.

69 min - Pierwsza zmiana w meczu. Boisko opuszcza Arboleda, zastępuje go Injac. Arboleda wyraźnie zdziwiony tą decyzją, nie spieszy się z zejściem z murawy.

65 min - Arboleda wstaje wreszcie i... otrzymuje żółtą kartkę. Trudno powiedzieć za co.

62 min - Smolarek bez piłki faulował Arboledę. Uderzył go już po raz kolejny. Wyjątkowo bezmyślne zachowanie reprezentanta Polski. Sędzia nie miał wątpliwości co do tej decyzji. Kolumbijczyk nie podnosi się na razie z ziemi.

62 min - Czerwona kartka dla Smolarka!!!

61 min - Kriwiec uderza z rzutu wolnego. Przy intensywnym wietrze piłka sprawia kłopot Przyrowskiemu. Rzut rożny.

60 min - Zamieszanie w polu karnym Lecha, Arboleda pada na murawę. Powtórka pokazuje, że Smolarek trącił go łokciem w kark. Sędzia nic nie widział.

59 min - Strzela Brzyski, piłka odbija się od Murawskiego i wypada na rzut rożny.

55 min - Rzut rożny dla Lechitów. Chorągiewka widocznie pochyla się od silnego wiatru. Wrzutka, Przyrowski oddala zagrożenie.

53 min - Teraz okazja dla Lecha. Ślusarski jest sam na sam, Przyrowski wychodzi do piłki i ściga ją za napastnikiem "Kolejorza" aż w okolice lini autowej. Na szczęście dla kibiców Polonii, obrońcy "Czarnych Koszul" radzą sobie z zagrożeniem.

52 min - Gra się zaostrzyła. Faulowany Brzeski.

50 min - Długie dogranie w pole karne Polonii, ale Przyrowski bez trudu łapie piłkę.

47 min - Okazja dla Polonii! Bruno dogrywa silnie w pole karne, ale Sobiech o włos mija się z piłką.

46 min - Rozpoczęła się druga połowa spotkania.

45+1 min - Sędzia kończy pierwszą połowę spotkania. Zacięty i wyrównany mecz na Konwiktorskiej, na razie bez bramek.

45 min - Będziemy mieli minutę doliczonego czasu gry.

43 min - Teraz ładna akcja Polonii, strzela Bruno, ale pewnie broni Kotorowski.

42 min - Ślusarski jest sam na sam... ale sędzia liniowy podnosi chorągiewkę.

40 min - Dyskusja Bruno z Arboledą. Kolumbijczyk wciąż ma pretensje za nieładny faul Sobiecha.

38 min - Okazja dla Lecha! Stilic strzela z woleja... ale trafia w obrońcę Polonii. Rzut rożny dla Lecha. Niewykorzystany.

37 min - Arboleda wraca na boisko, ale poważnie kuleje.

36 min - Sobiech za ten faul ukarany żółtą kartką.

35 min - Sobiech brutalnie faulował Arboledę. Obrońca Lecha wciąż na ziemi. Potrzebna będzie pomoc lekarska.

33 min - Tym razem w pole karne Polonii dośrodkowuje Henriquez, ale piłka nie znajduje żadnego z Lechitów.

31 min - Lech wciąż atakuje. Kriwiec dogrywa pod nogi Ślusarskiego, ale ten naciskany przez obrońcę traci piłkę.

30 min - Ślusarski miał okazję dograć piłkę do kolegów, ale posłał piłkę w trybuny.

29 min - Kolejna okazja dla Polonii. Piłka zagrana wzdłuż bramki, ale nikt nie zdołał dostawić nogi.

28 min - Dogrywa Brzyski, zamieszanie w polu karnym i niezła interwencja Kotorowskiego.

26 min - Trałka ostro faulował Ślusarskiego. Sędzia nie pokazał jednak kartki.

23 min - Kontratak "Kolejorza", ale obrońcy Polonii dobrze sobie z nim radzą.

22 min - Ładny atak na jeden kontakt Polonii. Ale piłka wypada na aut.

21 min - Stilic dogrywa w pole karne, ale z górną piłką dobrze radzą sobie obrońcy Polonii.

18 min - Okazja dla Lecha. Ślusarski ładnie przyjmuje piłkę w polu karnym Polonii i strzela! Ale zdecydowanie zbyt lekko. Przyrowski broni bez problemu.

16 min - Po pierwszych 15 minutach spotkania Polonia ma większe posiadanie piłki - 53%

15 min - Lech gra szybko i ofensywnie, Polonia ma coraz większy problem z wyjściem z własnej połowy.

13 min - Groźnie w polu karnym Polonii. Strzela Kriwiec, ale blokowany przez obrońce "Czarnych Koszul".

12 min - Długie podanie do Mierzejewskiego, ale nieco zbyt mocne pomocnika Polonii.

9 min - Smolarek wraca i skutecznie pomaga kolegów z pomocy.

7 min - Groźna kontra Polonii! Sobiech sam na sam z bramkarzem, ale Kotorowski świetnie broni. Dobitka Smolarka odbija się od głowy brakarza i wypada na rzut rożny. Powinno być 1:0 dla Polonii.

5 min - Będzie szansa z dośrodkowania dla Lecha. Prosty błąd Stilica i aut dla Polonii.

4 min - Wydawało się, że faulowany był Mierzejewski zaraz za linią pola karnego. Gwizdek sędziego jednak milczał

2 min - Faulował Kriwiec. Jest okazja dla Polonii z dośrodkowania. Strzela Jodłowiec, ale fantastycznie interweniuje Bosacki.

1 min - Na stadionie przy ulicy Konwiktorskiej mokro i wietrznie. Zawodnicy już na boisku. Gwizdek sędziego rozpoczyna spotkanie.

Przeczytaj koniecznie: Legia Warszawa. Michał Kucharczyk dostanie podwyżkę?

Bilans meczów w Ekstraklasie: Lech Poznań - Polonia Warszawa 33 spotkania (11-11-11) bramki: 50-49.