Raków Częstochowa: Vladan Kovacevic i Tomas Petrasek

i

Autor: Cyfrasport Raków Częstochowa: Vladan Kovacevic i Tomas Petrasek

To jest świetna wiadomość dla kibiców Rakowa! Kluczowy zawodnik coraz bliżej powrotu do gry

2022-09-15 23:18

Nagromadzenie spotkań ligowych i pucharowych zdecydowanie nie służyła zdobywcy Pucharu Polski w kontekście zdrowia jego zawodników. Do pauzujących już wcześniej z powodu (poważnych) urazów Marcina Cebuli, Andrzeja Niewulisa czy Tomaša Petraška dołączali następni gracze. Przez kilka tygodni poza grą pozostawał Vladan Kovacević, kontuzja barku po spotkaniu w Zabrzu wyeliminowała na wiele tygodni Bena Ledermana, najświeższy „bad news” dotyczy uszkodzonych więzadeł Szymona Czyża.

W owej powodzi niedobrych wiadomości spod Jasnej Góry jest jednak i „łyżka miodu”. Postarał się o nią czeski stoper Rakowa. Tomaš Petrašek – przypomnijmy – po zakończeniu ubiegłego, niezwykle udanego dla niego, sezonu (25 gier ligowych, dwie bramki, udział w zdobyciu pucharu oraz w wicemistrzostwie) powołany został do reprezentacji Czech. Nie zagrał jednak w czerwcowych meczach Ligi Narodów; opuścił zgrupowanie z powodu kontuzji kolana. Wcześniej miał już tego typu problemy: z ich powodów stracił końcówkę jesieni'20 i całą wiosnę'21, aż do września tegoż roku.

Zalicza „piłkarskie zmartwychwstanie” po dramatycznych chwilach na murawie. Najbliżsi wciąż się jednak o niego martwią

PKO Ekstraklasa Raport odcinek 5.

Teraz – po okresie rehabilitacji między innymi w jednej z poznańskich klinik - pojawiła się szansa, że rosłego czeskiego obrońcę zobaczymy wkrótce ponownie na boiskach ligowych. „Piękne uczucie być z powrotem w treningu z drużyna. Dużo ciężkiej pracy za mną, świetnie wykorzystany każdy dzień na drodze powrotnej na boisko. Każda przeszkoda ma jakiś powód, trzeba się z tego jak najwiecej nauczyć i nigdy się nie poddawać, bo o to w życiu chodzi” - napisał Petrašek na Twitterze, opatrując te słowa zdjęciem z boiskowych zajęć z kolegami z drużyny!

Druga młodość byłego reprezentanta. Wrócił na piłkarską murawę i znów strzela bramki, a przy okazji – asystuje synowi

Sonda
Czy Marek Papszun sięgnie z Rakowem po mistrzostwo w sezonie 2022/23?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze