Kosta Runjaić

Autor: Cyfrasport Kosta Runjaić

Trener Pogoni nie wytrzymał. Wygarnął piłkarzom

2021-09-14 12:03

Szkoleniowiec Pogoni Kosta Runjaic to spokojny i kulturalny człowiek. Ale po wczorajszym meczu, w którym jego podopieczni zremisowali z Radomiakiem 1:1 mocno się zdenerwował i wyjątkowo, jak na niego zbeształ swoich piłkarzy. - Taka forma, jaką dziś prezentowaliśmy, to nie przystawała do ekstraklasy – powiedział Runjaic o drużynie, która zajmuje wysokie, bo 3. miejsce w ligowej tabeli.

Co zatem tak rozsierdziło trenera? - Przegrywaliśmy za dużo pojedynków indywidualnych i - jeśli chodzi o podstawy piłki - nie prezentowaliśmy się właściwie. Po prostu nie graliśmy dobrze. Mieliśmy swoje szanse, ale nie wykorzystaliśmy ich i w dodatku nie miałem takiego poczucia, że mogliśmy je wykorzystać – ganił piłkarzy. Pogoń prowadziła 1:0 od 2. minuty po golu Piotra Parzyszka. Później mocna kadrowa Pogoń, długimi fragmentami dała się zdominować zespołowi beniaminka. Radomiak walczył do końca i w ostatniej minucie meczu doprowadził do wyrównania, po kapitalnym strzale Leandro. - Radomiak absolutnie zasłużył na remis. Nie mogę być zadowolony z mojej drużyny, z tak grającym zespołem jak Radomiak. Gospodarze z dużym wsparciem swoich kibiców, pokazali nam jak z poświęceniem grać w piłkę nożną. To poświęcenie bardzo mi się podobało. Remis na wyjeździe to nie jest nominalnie zły wynik, ale nie jestem zadowolony z tego meczu. Będę o tym rozmawiał z drużyną. Musimy poprawić się przed meczem z Cracovią – zapowiada Runjaic. Pogoń od kwietnia tego roku nie wygrała meczu ligowego na wyjeździe.

Tomasz Kaczmarek zdradza kulisy zatrudnienia w Lechii. Nie rozmawiałem z panem Wernze od trzech lat [TYLKO U NAS]