Warta Poznań

Autor: Cyfra Sport Piłkarze Warty Poznań

Warta Poznań znów zadziwiła! Miguel Luis zaskoczył beniaminka z Radomia [WIDEO]

2022-02-20 15:00

Przez wielu Warta skazywana jest na spadek. Jednak piłkarze poznańskiej drużyny nie przejmują się takimi wypowiedziami. Po raz kolejny pokazali, że łatwo się nie poddadzą. Tym razem pokonali 3:1 Radomiaka Radom w meczu 22. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Bohaterem gospodarzy był Miguel Luis, który w drugiej połowie strzelił dwa gole.

W poprzedniej kolejce Warta sprawiła niespodziankę. Pokonała 1:0 w stolicy Legię. Wygrała po golu Dawida Szymonowicza. Zwycięstwo powinno być wyższe, bo Adam Zrelak nie wykorzystał rzutu karnego, a w końcówce mistrz Polski grał w osłabieniu po wykluczeniu bramkarza Artura Boruca. Piłkarze Warty pokazali, że wygrana na Łazienkowskiej nie była przypadkowa. Wprawdzie z Radomiakiem zaczęli źle, bo przegrywali po pierwszej połowie. W końcówce Dawid Abramowicz strzelił gola dla beniaminka. Bramkarza Adriana Lisa pokonał z bliskiej odległości.

Jednak ta sytuacja nie załamała gospodarzy Po przerwie potrzebowali sześciu minut i wypunktowali przyjezdnych! Na początku drugiej połowy Jan Grzesik doprowadził do wyrównania. Po czterech minutach Warta już prowadziła. Tym razem w roli kata wystąpił Luis Miguel. I po chwili to właśnie on ponownie zapracował na miano bohatera, bo podwyższył wynik. Trener Dawid Szulczek notuje już szósty mecz bez porażki.

Były kadrowicz bezlitosny dla mistrza Polski. „To nie jest zespół, który chce wykonać wyrok na rywalu”

Warta Poznań - Radomiak Radom 3:1 (0:1)

0:1 Dawid Abramowicz 37. min, 1:1 Jan Grzesik 47. min, 2:1 Miguel Luis 51. min, 3:1 Miguel Luis 53. min