Autor: Jagiellonia Białystok

Ekstraklasa

Wielkie emocje w meczu Jagiellonia - Raków Częstochowa. Mistrz na kolanach

2023-12-10 20:57

Przez moment było nawet już 4:1 dla Jagiellonii. Ekipa z Białegostoku w pięknym stylu pokonała u siebie Raków Częstochowa 4:2 w hicie 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Pierwsza połowa meczu Jagiellonii z Rakowem zakończyła się wynikiem 2:1 dla gospodarzy. W 12. minucie Naranjo zdobył gola dla Jagiellonii, a już w 22. minucie wyrównał Svarnas. Jaga ruszyła do przodu 11 minut później. W 33. minucie Naranjo ponownie strzelił bramkę dla Jagiellonii.

W drugiej części spotkania obie drużyny zdobyły kolejne bramki, co przyczyniło się do końcowego rezultatu 4:2 na dla Jagiellonii. Tuż po zmianie stron, bo w 46. minucie, Nene strzelił gola dla Jagiellonii, podwyższając tym samym prowadzenie swojej drużyny. W tej samej minucie trener Rakowa Dawid Szwarga dokonał dwóch zmian w składzie - Crnac wszedł na boisko zastępując Cebulę, a Zwoliński zastąpił Piaseckiego.

Jednak to w 63. minucie Nene ponownie strzelił bramkę dla Jagiellonii. W 69. minucie Szwrga dokonał kolejnych dokonał trzech zmian - Kovacevic wszedł na boisko zastępując Kochergina, Plavsic zastąpił Silvę, a Yeboah zastąpił Nowaka. Trener Adrian Siemieniec reagował później. W 83. minucie dokonał dwóch zmian - Lewicki wszedł na boisko zastępując Imaza, a Stojinovic zastąpił Marczuka. W 86. minucie Zwoliński zdobył bramkę dla Rakowa Częstochowa, zmniejszając przewagę Jagiellonii na 3:2. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla Jagiellonii Białystok, która odniosła zwycięstwo nad Rakowem Częstochowa.

Procent dokładnych podań 80% 84%

Przed meczem Jagiellonia zajmowała drugie miejsce w tabeli, a Raków Częstochowa był czwarty. Do tej pory Jagiellonia wygrała 10 meczów, zremisowała 4 spotkania i przegrała 3. Natomiast Raków Częstochowa wygrał 8 meczów, zremisował 5 i przegrał 3 mecze. Po tym spotkaniu sytuacja prezentuje się następująco: Jagiellonia ma teraz 37 punktów, a Raków Częstochowa nadal 29.

Następne mecze obydwóch zespołów:

Następny mecz Jagiellonii odbędzie się 16 grudnia 2023 roku o godzinie 15:00 na stadionie Cracovii Im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie. Przeciwnikiem ekipy z Białegostoku będzie Puszcza Niepołomice.  Mecz Rakowa z Koroną Kielce został zaplanowany na 17 grudnia 2023 roku o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim w Częstochowie.