Radosław Majewski, Pogoń Szczecin

Autor: Cyfra Sport Radosław Majewski z Pogoni Szczecin

Wisła o krok od cudu. Pogoń wygrała po szalonym meczu w Krakowie

2019-03-03 17:35

Ostatnie zwycięstwo w Krakowie Pogoń odniosła w grudniu 2015 roku (1:0), nic więc dziwnego, że Portowcy za wszelką cenę chcieli przełamać złą passę meczów przy Reymonta. Dodatkowo, był to mecz drużyn walczących o pierwszą ósemkę (Pogoń przed meczem była na 8. miejscu z przewagą 3 punktów nad dziewiątą Wisłą).

Podopieczni Kosty Runjaicia od początku przejęli kontrolę nad meczem i co chwilę atakowali na bramkę Mateusza Lisa. Pierwszy gol padł w 22. minucie spotkania, a jego autorem był Radosław Majewski po asyście Kamila Drygasa. "Maja" huknął jak z armaty sprzed pola karnego i bramkarz gospodarzy nie miał nic do powiedzenia! Niewykluczone, że bramka pomocnika Pogoni będzie kandydowała do miana gola kolejki, ale to nie była ostatnia piękna bramka tego wieczoru.

10 minut później było już 2:0. W polu karnym Wisły Michał Sadlok zaatakował Adama Buksę, a sędzia Szymon Marciniak po obejrzeniu powtórki wskazał na "wapno". Jedenastkę pewnie wykonał kapitan Portowców Drygas. Pomocnik Pogoni był jednym z najlepszych piłkarzy dzisiejszego meczu, bo zaliczył również asystę przy trafieniu na 3:0 Guarrotxeny.

Gdy wydawało się, że Pogoń pewnie sięgnie po trzy punkty wydarzyło się coś, czego mało kto się spodziewał. W końcówce meczu "Biała Gwiazda" mocniej przycisnęła, czego efektem była piękna bramka Vullneta Bashy w 86. minucie. Albańczyk trzy minuty później ponownie wpisał się na listę strzelców, a rozemocjonowani kibice Wisły uwierzyli, że uda doprowadzić się do remisu. Niestety dla nich, nie starczyło już czasu, choć piłkarze Macieja Stolarczyka mieli jeszcze kilka dobrych okazji.

Wisła K. - Pogoń 2:3

0:1 Majewski 22. min., 0:2 Drygas (kar.) 32. min., 0:3 Guarrotxena 50. min., 1:3 Basha 86. min., 2:3 Basha 89. min.

Sędziował: Szymon Marciniak 4, Widzów: 17 775

Wisła K.: Lis 2 - Palcić 2 (61. Burliga 3), Wasilewski Ż 3, Sadlok Ż 2, Pietrzak 3 - Błaszczykowski 3, Basha 5, Plewka 2 (60. Savicević 2), Wojtkowski 2, Peszko 2 - Kolar 2 (59. Drzazga 2)

Pogoń: Załuska 3 - Bartkowski 3, Walukiewicz 3, Malec 2, Nunes 3 - Guarrotxena 4 (84. Delew), Drygas 5, Podstawski 3 (90. Fojut Ż), Kozulj 3 (87. Hostikka), Majewski 4 - Buksa 3