Jagiellonia - Górnik Z.

Autor: Cyfra Sport Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze

Wygrali bez Poldiego. Cenny triumf Górnika [WIDEO]

2021-08-16 20:43

Górnik Zabrze nieoczekiwanie pokonał w Białymstoku Jagiellonię 3:1 (2:1) w spotkaniu kończącym 4. serię gier PKO BP Ekstraklasy. Zabrzanie, którzy po falstarcie zanotowali drugie kolejne zwycięstwo, komplet punktów z Białegostoku wywieźli pomimo nieobecności największej gwiazdy – Lukasa Podolskiego. „Jaga” nie wykorzystała natomiast szansy na awans na fotel lidera.

Przed rozpoczęciem spotkania faworytem zdawali się być gospodarze. Podopieczni Ireneusza Mamrota w trzech pierwszych kolejkach zdobyli aż 7 punktów, ogrywając po drodze choćby Raków Częstochowa (3:0). Zabrzanie natomiast po dwóch porażkach w ubiegłym tygodniu zaznali wreszcie smaku zwycięstwa, pokonując przed własną publicznością Stal Mielec 1:0. W Białymstoku podopieczni Jana Urbana musieli jednak radzić sobie bez Lukasa Podolskiego. Gwiazdor Górnika poinformował bowiem o urazie, którego nabawił się w ostatnich dniach i który wykluczył go ze starcia przeciwko Jagiellonii. Jego klubowi koledzy nie załamali się jednak absencją 36-latka i w 24. minucie objęli prowadzenie. Dośrodkowanie z lewej strony Alasany Manneha ładnym strzałem głową wykończył Krzysztof Kubica, strzelając swoją pierwszą bramkę w PKO BP Ekstraklasie i jednocześnie otwierając rezultat tego spotkania. Goście nie nacieszyli się jednak z prowadzenia zbyt długo. Zaledwie 3 minuty później po fenomenalnej asyście Jesusa Imaza wyrównał Tomas Prikryl. Na przerwę z prowadzeniem schodzili jednak goście – tym razem z lewej flanki dośrodkował Erik Janża, a do siatki po raz drugi tego dnia trafił Kubica.

Tomaszewski MASAKRUJE Messiego: Zachował się jak ROZKAPRYSZONE dziecko | Futbologia

Gospodarze na drugą część spotkania wyszli bardzo zmotywowani, ale już dziewięciu minutach musieli przyjąć potężny cios. Właśnie w 54. minucie bowiem składną akcję podopiecznych Jana Urbana wykończył Jesus Jimenez, wyprowadzając swój zespół na dwubramkowe prowadzenie. Pomimo, że białostoczanie starali się dążyć do zmniejszenia strat, kolejne gole już w tym meczu nie padły. Rezultat ten oznacza, że Jagiellonia straciła szansę na objęcie prowadzenia w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Podopieczni Ireneusza Mamrota z 7 punktami na koncie zajmują obecnie 3. lokatę. Górnik ma jedynie „oczko” mniej i plasuje się 9. miejscu.

Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze 1:3 (1:2)

Bramki: Tomas Prikryl 27’ – Krzysztof Kubica 24’, 38’, Jesus Jimenez 54’

Żółte kartki: Imaz, Toporkiewicz (Jagiellonia) – Janża (Górnik Z.)

Sędziował: Krzysztof Jakubik

Jagiellonia: Dziekoński – Tiru, Augustyn, Pazdan – Prikryl, Pospisil, Romanczuk, Nastic (73’ Tabiś) – Imaz, Quintana (57’ Trubeha) – Czernych (73’ Toporkiewicz)

Górnik Z.: Sandomierski – Wiśniewski, Janicki, Gryszkiewicz – Pawłowski, Kubica (90’+3’ Dziedzic), Manneh, Janża – Nowak (90’+3’ Sanogo) – Jimenez (89’ Cholewiak), Krawczyk (79’ Baidoo)