Artur Wichniarek: Mecz ze Słowacją złamał nam kręgosłup

2021-06-23 21:38
Polska - Szwecja
Autor: Cyfra Sport Polska - Szwecja

Reprezentacja Polski przegrała po dramatycznym meczu ze Szwecją 2:3 i pożegnała się z finałami Euro. Zakończyliśmy udział w tej imprezie na ostatniej pozycji w grupie, z dorobkiem jednego punktu. - Przegrany mecz ze Słowacją złamał nam kręgosłup i nie byliśmy w stanie go wyleczyć do ostatniego meczu, który musieliśmy wygrać. Gdybyśmy ze Słowacją zdobyli 3 punkty, to pewnie dzisiaj ze Szwecją wystarczyłby nam remis – mówi Super Expressowi Artur Wichniarek, były piłkarz, a obecnie ekspert telewizyjny.

- Trzeba pochwalić nasz zespół za dzisiejszy mecz, bo pokazał morale i starał się odwrócić losy meczu od wyniku 0:2, co prawie się udało, ale indywidualne błędy nie pozwoliły nam na końcowy sukces - mówi Wichniarek. - Przy pierwszym golu straconym golu w drugiej minucie był łańcuszek błędów – Bereszyńskiego, Glika i Jóźwiaka. Jak oceniam pracę Sousy? Jedno zwycięstwo w ośmiu meczach pod jego wodzą, to trochę mało. Przyspieszony egzamin maturalny na Euro nie został zdany. Argumenty na „tak” są wytrącane z ręki patrząc na wyniki, których na razie nie ma. Prezes PZPN Zbigniew Boniek jeszcze przed meczem z Hiszpanią zadeklarował, że nie zwolni Paulo Sousy, nawet jeśli drużyna nie wyjdzie z grupy, co dzisiaj stało się faktem. - Na pewno Sousa ma pomysł na reprezentację, ale jest pytanie, czy ma wykonawców do tego pomysłu, bo tyle indywidualnych błędów, jak w meczach ze Słowacją i Szwecją nie pozwala żadnemu zespołowi odnosić sukcesów. To jest problem, który ja widzę w tej reprezentacji - podsumowuje Wichniarek.

ZDEWASTOWANY Robert Lewandowski miał problem podczas meczu! Szokujące wyznanie

Artur Wichniarek
Autor: Cyfra Sport Artur Wichniarek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE