Szwecja - Ukraina

Autor: AP PHOTO Szwecja - Ukraina

Rollercoaster emocji na Euro 2020. Ukraina ostatnim ćwierćfinalistą turnieju

2021-06-29 23:57

Osiem zespołów zostało w walce o złoty medal mistrzostw Europy. Do skromnego grona najlepszych zespołów na Starym Kontynencie jako ostatnia dołączyła Ukraina. Nasi wschodni sąsiedzi po szalonym spotkaniu rozprawili się ze Szwedami. Gdy wszyscy szykowali się już na rzuty karne nagle kadrę "Trzech Koron" pogrążył Artem Dowbik. Wcześniej w dogrywce wyrzucony z boiska został Danielson. Wszystko po brutalnym faulu na Besedinie.

Spotkanie w Glasgow zakończyło się przed północą polskiego czasu. Po 90 minutach było 1:1. Na gola Ołeksandra Zinczenki odpowiedział jeszcze przed przerwą Emil Forsberg, dla którego to czwarte trafienie w turnieju. Dwie bramki zdobył w meczu z Polską na zakończenie zmagań w grupie E, gdy biało-czerwoni przegrali 2:3 i pożegnali się z turniejem.

W dogrywce czerwoną kartkę za brutalny faul zobaczył obrońca reprezentacji "Trzech Koron" Marcus Danielson, ale to nie był koniec złych informacji dla kibiców tej drużyny. W 120+1. minucie, gdy zapewne wielu fanów czekało już na rzuty karne, bramkę dla Ukrainy - swoją pierwszą w narodowych barwach - zdobył Artem Dowbyk po dośrodkowaniu Zinczenki.

Dramatyczna kontuzja na Euro. Rywal nieomal nie złamał mu nogi, boli od samego patrzenia

Dla podopiecznych Andrija Szewczenki już sam udział w 1/8 finału był historycznym wyczynem, którym - jak się okazało - wcale nie zamierzali się zadowolić. "Przebyliśmy długą drogę, żeby tu być. Nie mamy teraz nic do stracenia. Wszystko inne będzie dla nas dużym bonusem" - mówił przed meczem Szewczenko, były znakomity napastnik.

Kadra Ukrainy jako ósma zameldowała się w ćwierćfinale Euro 2020. Reprezentacja prowadzona przez Andrija Szewczenkę będzie miała do pokonania poważnej przeszkody! Nasi wschodni sąsiedzi zmierzą się w 1/4 finału z Anglikami, którzy pokonali Niemców 2:0!

EURO 2020: Szwecja 3-2 Polska. Kulisy spotkania l Futbologia