Mecz Szwajcaria - Hiszpania

Autor: AP

Euro: Szwajcaria - Hiszpania 1:1 k. 1:3. Zapis relacji na żywo [WYNIK, SKŁADY]

2021-07-02 20:47

Szwajcarzy po raz kolejny pokazali na murawie, że nie boją się grać z drużynami, które są silniejsze od kadry trenera Vladimira Petkovića. Pomimo szybko straconej bramki oraz czerwonej kartki, Helweci byli w stanie postawić się Hiszpanom w walce o półfinał Euro 2020 i najpierw doprowadzić do dogrywki po remisie 1:1, a następnie rzutów karnych. Tutaj jednak zabrakło im skuteczności i ostatecznie to piłkarze prowadzeni przez Luisa Enrique awansowali do kolejnej fazy turnieju, po prawdziwym horrorze w karnych.

Szwajcaria - Hiszpania 1:1 (0:1)

Bramki: 8. Zakaria (sam.), 68. Shaqiri

Kartki: Widmer, Freuler (czerwona), Laporte, Gavranović

Szwajcaria: Sommer - Elvedi, Akanji, Rodriguez - Widmer (100. Mbabu), Zakaria (101. Schar), Freuler, Zuber (90+2. Fassnacht) - Shaqiri (81. Sow), Embolo (23. Vargas) - Seferovic (82. Gavranović)

Hiszpania: Simon - Azpilicueta, Laporte, Torres (113. Thiago), Alba - Koke (90+2. Llorente), Busquets, Pedri (119. Rodri) - Torres (91. Oyarzabal), Morata (55. Moreno), Sarabia (46. Olmo)

Koniec tegorocznych mistrzostw Europy zbliża się wielkimi krokami i na placu boju pozostało już tylko osiem drużyn, które teraz walczyć będą o awans do półfinału Euro 2020. Ćwierćfinałowe zmagania rozpoczniemy od meczu Szwajcaria - Hiszpania i możemy mieć nadzieję, że to spotkanie dostarczy nam tyle emocji, ile ich mecze w poprzedniej rundzie turnieju. Szwajcarzy są mocnymi kandydatami do największej niespodzianki fazy pucharowej imprezy po tym, jak w 1/8 finału byli w stanie postawić się Francji i nie tylko odrobili w ostatnich minutach dwubramkową stratę, doprowadzając do remisu 3:3, ale okazali się również lepsi w rzutach karnych od mistrzów świata z 2018 roku i wygrali 5:4 po tym, jak decydującą "jedenastkę" zmarnował Kylian Mbappe.

Hiszpanie, czyli grupowi rywale reprezentacji Polski również mają za sobą ciężkie spotkanie, bo w 1/8 finału przyszło im się zmierzyć z Chorwatami, czyli ekipą która podczas ostatniego Mundialu zajęła drugie miejsce. Piłkarze Zlatko Dalića, podobnie jak Szwajcarzy, w ostatnich minutach odrobili dwubramkową stratę do Hiszpanii i po remisie 3:3 doprowadzili do dogrywki. Tam jednak górą okazali się gracze Luisa Enrigue, którzy ostatecznie wygrali po 120. minutach 5:3. Teraz "La Roja" będzie musiała zmierzyć się z niesionymi wiarą Szwajcarami, którzy mają wielką chrapkę na awans do najlepszej czwórki turnieju.