Zbigniew Boniek

i

Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek TRYSKA dobrym humorem przed meczem z Hiszpanią. Dobra mina do złej gry?

2021-06-18 6:47

Zbigniew Boniek nie ma łatwej końcówki swojej kadencji w PZPN. Na szefa polskiej piłki spada wiele słów krytyki, m.in. za zatrudnienie Paulo Sousy, który zdaniem wielu nie zdołał dobrze przygotować drużyny do Euro. Zbigniew Boniek jest zasypywany pytaniami na temat formy polskich piłkarzy, którzy na kolejnej wielkiej imprezie prezentują się słabo. Mimo to prezes PZPN-u nie traci dobrego humoru, co pokazują zdjęcia z bazy Polaków w Sopocie.

Reprezentacja Polski fatalnie rozpoczęła mistrzostwa Europy. Nasi zawodnicy bardzo słabo zaprezentowali się w meczu przeciwko Słowacji i przegrali 1:2, przez co bardzo skomplikowali sobie drogę do awansu do 1/8 finału Euro 2020. Forma naszych zawodników nie napawa optymizmem przed kolejnymi spotkaniami, a krytyka za taki stan rzeczy spada praktycznie na wszystkich po równo – na piłkarzy, trenera Paulo Sousę, a nawet prezesa PZPN-u, Zbigniewa Bońka. Mimo wszystko szef polskiej piłki nie traci dobrego humoru, co mogliśmy zobaczyć gdy ten wybrał się na… wycieczkę rowerową.

Raport z Sopotu. Za dwa dni Hiszpania

Zbigniew Boniek w świetnym humorze przed meczem z Hiszpanią

Zbigniew Boniek kilka miesięcy temu bardzo mocno zaryzykował, zwalniając Jerzego Brzęczka i zatrudniając Paulo Sousę. Mimo że Brzęczek wywalczył awans na Euro wygrywając grupę eliminacyjną, to jesienią 2020 roku atmosfera wokół kadry nie była najlepsza. Boniek postanowił więc spróbować zmienić coś w reprezentacji przed samymi mistrzostwami – ryzyko wiązało się jednak z tym, że nowy selekcjoner dostał bardzo mało czasu na przygotowanie zespołu.

Teraz, po pierwszych nieudanych spotkaniach (również tych marcowych w el. MŚ 2022), coraz większa krytyka spada na Zbigniewa Bońka za zatrudnienie Sousy lub za zrobienie tego zbyt późno. Zbigniew Boniek znany jest jednak z tego, że rzadko przyznaje się do błędów i tym razem jest podobnie. Prezes PZPN-u nie chce wskazywać bezpośrednio na winnego porażki ze Słowacją i podkreśla, że Polacy wciąż mogą awansować. Kibicom trudno jednak w to wierzyć, ponieważ mecze z Hiszpanią i Szwecją mogą okazać się jeszcze trudniejsze niż ten ze Słowacja. Zbigniew Boniek nie traci przed sobotnim meczem dobrego humoru, co widać dobrze m.in. na zdjęciach z Sopotu. Szef polskiej piłki wybrał się w towarzystwie m.in. rzecznika reprezentacji Jakuba Kwiatkowskiego, na przejażdżkę rowerową, z której wrócił tryskając dobrym humorem. Czy tak samo będzie w sobotni wieczór po meczu z Hiszpanią?

Najnowsze