Dziękujemy za emocje!

Lech Poznań odpadł z Ligi Konferencji po pięknej walce! Wielkie zwycięstwo na osłodę, Fiorentina była w strachu [WYNIK]

2023-04-20 20:45

Fiorentina - Lech WYNIK. Ależ było blisko! Lech Poznań wbrew wszelkiej logice postawił się w rewanżu Fiorentinie i po 70 minutach gry prowadził 3:0. Taki wynik zapewniał Kolejorzowi dogrywkę i przedłużał nadzieję na awans do półfinału Ligi Konferencji, jednak końcówka należała do gospodarzy czwartkowego meczu. W 78. minucie Riccardo Sottil strzelił arcyważnego gola, a wynik na 3:2 dla Lecha ustalił w doliczonym czasie gry Gaetano Castrovilli. Mistrz Polski odpadł z LKE, ale zasłużył na wielkie brawa. Tym zwycięstwem sprawił, że Polska awansowała w krajowym rankingu UEFA o dwie pozycje!

Fiorentina - Lech Poznań 2:3 (0:1)

Bramki: Sottil (78'), Castrovilli (90+2') - Sousa (9'), Velde (65' - k.), Sobiech (69')

Kartki: Biraghi, Milenković, Terzić, Venuti - Sobiech, Czerwiński, Kvekveskiri, Skóraś

Fiorentina: Terracciano - Venuti, Milenković (46', Martinez Quarta), Igor, Biraghi (54', Terzić) - Bonaventura (70', Castrovilli), Mandragora, Barak - Gonzalez, Jović (70', Arthur Cabral), Sottil (86', Kouame)

Lech: Bednarek - Czerwiński (31', Pereira), Dagerstal, Milić, Rebocho - Karlstrom, Murawski (82', Kvekveskiri) - Skóraś, Sousa (80', Marchwiński), Velde (80', Ba Loua) - Sobiech (79', Ishak)

Po pierwszym meczu, w którym Lech przegrał z Fiorentiną u siebie 4:1, mało kto wierzył, że w rewanżu mistrzowie Polski zdołają nawiązać walkę o półfinał LKE. Jednak dzisiejsze spotkanie we Florencji zaczęło się dla Kolejorza znakomicie. Już w 9. minucie Afonso Sousa wyprowadził Lecha na prowadzenie. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem sędziowskich kontrowersji i gorących głów piłkarzy Fiorentiny. W drugiej połowie ich złość osiągnęła apogeum, gdy słoweński sędzia podyktował rzut karny dla Lecha, a na bramkę zamienił go Kristoffer Velde. W 69. minucie cud we Florencji zaczął się spełniać. Artur Sobiech wykończył świetną akcję Jespera Karlstroma i Kolejorz sensacyjnie prowadził 3:0, zmierzając do dogrywki. Gospodarze wykazali się jednak ogromną klasą i w końcówce zdołali obronić się przed klęską. W 78. minucie Riccardo Sottil wykorzystał błąd Radosława Murawskiego po rzucie wolnym, a w doliczonym czasie gry Gaetano Castrovilli wykończył akcję po fatalnej stracie Filipa Dagerstala. Lech pożegnał się z Ligą Konferencji w ćwierćfinale, ale wyjazdowe zwycięstwo z Fiorentiną sprawiło, że Polska awansowała z 26. na 24. miejsce w rankingu UEFA, a tylko w tym sezonie była dziesiątą siłą w europejskich pucharach [zmienić może to jeszcze FC Basel ze Szwajcarii - red.]! Poniżej znajdziesz naszą relację na żywo z meczu Fiorentina - Lech Poznań:

Czy Lech skończy sezon ligowy na podium?