Liga Europejska: LEGIA AWANSOWAŁA do fazy grupowej

2011-08-26 0:25

Coś niesamowitego! Po remisie 2:2 ze Spartakiem Moskwa w Warszawie i dwóch szybko straconych golach w rewanżu mało kto wierzył w awans Legii do fazy grupowej Ligi Europejskiej. A jednak! Po pełnym dramaturgii horrorze "wojskowi" wygrali 3:2 i to, co wydawało się niemożliwe, stało się faktem! - To najszczęśliwszy dzień w mojej trenerskiej karierze - piał z zachwytu Maciej Skorża.

Przed tym meczem piłkarze Legii zapowiadali, że powalczą o awans, ale brzmiało to kompletnie niewiarygodnie. - Nie stoimy na straconej pozycji, a w spotkaniu rewanżowym zrobimy wszystko, aby wygrać - mówił Michał Żewłakow.

Początek spotkania absolutnie nie zapowiadał jednak tego, co zdarzyło się później. Legia grała bojaźliwie, jakby nie mogąc przyzwyczaić się do sztucznej nawierzchni na Łużnikach. Po golu strzelili świetnie dysponowani bracia Kirił i Dmitrij Kombarow, a polski zespół znalazł się w niemal beznadziejnej sytuacji. To, co jednak obserwowaliśmy później, przeszło najśmielsze oczekiwania kibiców Legii.

Przeczytaj koniecznie: SPARTAK Moskwa - LEGIA Warszawa na YOUTUBE. Gole, bramki, akcje WIDEO

Zdobywca Pucharu Polski po stracie dwóch bramek zaczął wreszcie grać z zębem, ambitnie i składnie. Już do przerwy po golach Kucharczyka i przepięknym Rybusa warszawianie wyrównali. Druga połowa to już prawdziwy horror. Okazje na przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę miały obie drużyny, a świetnie w bramce Legii spisywał się debiutant Duszan Kuciak.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry rosyjscy kibice ucichli, a słychać było tylko przeraźliwie głośne okrzyki garstki kibiców Legii i jej piłkarzy. Były to okrzyki radości po bramce Janusza Gola (26 l.), która dała Legii awans. Co ciekawe, to pierwsze trafienie 26-letniego pomocnika w warszawskim klubie. Popisy legionistów oglądało tylko około stu kibiców z Warszawy, ponieważ większość nie została przepuszczona przez granicę łotewsko-rosyjską.

Dziś o 13.00 Legia, a także Wisła Kraków poznają rywali w fazie grupowej LE (weźmie w niej udział 48 zespołów). Spośród całej stawki 38 drużyn brało udział w eliminacjach. Pozostałe 10 to zespoły wyeliminowane w drodze do tegorocznej Ligi Mistrzów.