Bayern - Barcelona

Autor: archiwum se.pl

BAYERN - BARCELONA: Bawarska maszyna rozjechała Barcę!

2013-04-24 11:01

To był nokaut! Bayern Monachium zmiażdżył FC Barcelonę i chyba ostatecznie zakończył hegemonię "Dumy Katalonii" w Europie. Bawarczycy wygrali 4:0 i już w pierwszym meczu praktycznie zapewnili sobie występ w finale Ligi Mistrzów. Bohaterem spotkania został Thomas Mueller (24 l.), który zdobył dwie bramki i zaliczył asystę.

ZOBACZ GOLE Z MECZU BAYERN - BARCELONA

Przed tym meczem wiele się mówiło o tym, że trener Bayernu Jupp Heynckess (68 l.) powinien skontaktować się z Josepem Guardiolą (42 l.), by rozpracować Barcelonę. - Stwierdzenie, że powinienem zadzwonić do Guardioli i prosić o radę, było brakiem szacunku zarówno dla mnie, jak i Pepa. Barcelonę znam równie dobrze jak Bayern. W ostatnich latach zdominowali międzynarodowy futbol, ale ich filozofia gry jest bardzo przejrzysta - stwierdził Jupp Heynckes (68 l.). Jego podopieczni od początku rzucili się do huraganowych ataków, zupełnie tłamsząc bezradną Barcę. Bawarczycy wykorzystywali przewagę fizyczną, co było szczególnie widoczne przy rzutach rożnych. To właśnie po kornerach padły dwie bramki - w 25. minucie strzelił Thomas Mueller, który później zaliczył asystę przy bramce Mario Gomeza (28 l.). Rozpędzona bawarska maszyna ciągle nacierała, czego efektem był gol Arjena Robbena (29 l.) z 73. minuty. Również przy tej bramce spory udział miał Mueller, który postawił klasyczną "zasłonę" znaną z koszykarskich parkietów chcącemu powstrzymać Robbena Jordiemu Albie. Genialny tego dnia Mueller przypieczętował zwycięstwo, zdobywając bramkę na 8 minut przed końcem i to chociaż chwilę wcześniej sygnalizował chęć opuszczenia murawy z powodu kontuzji.

Dzięki okazałemu zwycięstwu przyszłotygodniowy rewanż powinien być dla Bayernu formalnością. Bawarczycy cały czas mają szansę na potrójną koronę w tym sezonie - już zapewnili sobie mistrzostwo Niemiec, są jedną nogą w finale LM, a czeka ich jeszcze finał Pucharu Niemiec ze Stuttgartem. Czyżby na naszych oczach rodziła się nowa potęga futbolu?