Jakub Błaszczykowski

Autor: Eastnews Jakub Błaszczykowski

Borussia - Szachtar, wynik 3:0. Kuba dobił Szachtara

2013-03-06 1:20

Piękny sen polskich gwiazd Borussii Dortmund o triumfie w Lidze Mistrzów trwa! Robert Lewandowski (25 l.), Jakub Błaszczykowski (28 l.), Łukasz Piszczek (28 l.) i ich koledzy z BVB po ograniu 3:0 Szachtara Donieck są już w ćwierćfinale. Bardzo skuteczny ostatnio "Lewy" tym razem do siatki nie trafił, ale zaliczył piękną asystę. Za to na listę strzelców wpisał się Kuba, który dobił Ukraińców.

W pierwszym meczu, w Doniecku, był remis 2:2, który w lepszej sytuacji stawiał mistrzów Niemiec. Borussii do awansu wystarczył wynik 0:0, ale przed rewanżem Lewandowski przekonywał, że jego drużyna musi zaatakować. - Na Ukrainie rywale strzelili nam dwa gole i pokazali, jak bardzo są niebezpieczni. Nie możemy grać na remis. To by była samobójcza taktyka - ostrzegał "Lewy".

Zgodnie z jego słowami gospodarze od pierwszej minuty rzucili się na rywali, a polski napastnik przed przerwą mógł strzelić dwa gole, ale zabrakło mu zimnej krwi i trochę szczęścia. Zamiast niego do siatki trafili Felipe Santana (12. min) i Mario Goetze (37. min), a przy bramce Niemca Robert zaliczył przepiękną asystę. Atakując prawym skrzydłem zauważył, że kolega wbiega w pole karne, po czym dograł do niego tak precyzyjnie, że rozgrywającemu BVB wystarczyło dostawić nogę.

Po przerwie przegrywający 0:2 Szachtar rzucił się do odrabiania strat i co chwilę kotłowało się pod bramką Borussii. Gospodarze przetrzymali ten atak, a potem wyprowadzili nokautujący cios. Zadał go Błaszczykowki (59. min), który sprytnie wykorzystał błąd Andrija Piatowa. Bramkarz gości niezdarnie interweniując, odbił przed siebie piłkę. Dopadł do niej Kuba, spokojnie ominął rywala i trafił do pustej bramki.