Sebastian Mila

Autor: CYFRASPORT Sebastian Mila

Buducnost - Śląsk, wynik 0:2. Zapis relacji NA ŻYWO w internecie

2012-07-18 23:54

Czy Śląsk przełamię klątwę polskich klubów w eliminacjach do Ligi Mistrzów? Jest na dobrej ku temu drodze. Piłkarze Oresta Lenczyka pokonali w Podgoricy Buducnost i są o krok od awansu do III rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Gwizdek24.pl zaprasza do przeczytania zapisu relacji na żywo  z tego meczu.

Koniec meczu! Śląsk wygrywa z Buducnostią 2:0!

89 min Sobota schodzi z boiska, pojawia się na nim Stevanović

88 min Strzał z wolnego na bramkę Kelemena, ale bardzo niecelny

82 min Łukasz Gikiewicz opuszcza boisko, za niego Cristian Diaz

79 min Czerwona kartka dla pomocnika Buducnostii Flavio, który uderzył Gikiewicza łokciem

75 min Po błędzie Pawelca przed szansą Adrović, ale strzela na wprost w Kelemena

72 min Ach, na całe szczęście Kelemen wyłapał piłkę po groźnym strzale Czarnogórca!

71 min Sylwester Patejuk wchodzi na boisko w miejsce Mateusza Cetnarskiego

69 min Kelemen w świetny sposób wyłapał piłkę i nie dał dojść do niej zawodnikowi Buducnostii

63 min A teraz w rewanżu dobre dośrodkowanie Sochy, jednak górą obrońcy z Podgoricy

63 min Dobra akcja Buducnostii, ale dobrym wyjściem w tempo popisał się Kelemen

- Jesteśmy w trakcie przygotowań do sezonu i w międzyczasie do meczu pucharowego. Jest to okres, w którym mamy nie tylko skompletować jedenastkę na środowe spotkanie, ale również myśleć o tym, co będzie za kilka tygodni. Przygotowując się do najbliższego meczu braliśmy pod uwagę, że nie będzie mógł wziąć w nim udziału Rafał Grodzicki, który musi odpoczywać za czerwoną kartkę otrzymaną jeszcze w barwach w Ruchu Chorzów. Nie będziemy mogli także skorzystać z Johana Voskampa, który narzeka na ból w kolanie. Do Czarnogóry zabieramy osiemnastu graczy - stwierdził przed spotkaniem trener Lenczyk.

55 min Błąd Śląska przy wyprowadzaniu piłki i przejmują ją Czarnogórcy

49 min GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Mila pięknie z karnego i jest 2:0!!! Musiał strzelać dwa razy, bo pierwszego strzału nie uznał sędzia (zawodnicy za szybko wbiegli w pole karne).

47 min Rzut karny dla Śląska!!!!

46 min Początek drugiej połowy

Koniec pierwszej połowy, zapraszamy po przerwie.

41 min Kowalczyk znakomicie obebrał piłkę rywalowi, a mogło być bardzo groźnie pod bramką Mariana Kelemena

35 min Ach, jak niebezpiecznie pod bramką Śląska! Strzał głową, jednak minimalnie ponad poprzeczką!

33 min Mocny strzał jednego z Czarnogórców na bramkę Kelemena, jednak na szczęście obok bramki

- Po naszych sparingach mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z gry, ale nie ze skuteczności moich napastników. Oceniając ich postawę musimy jednak wziąć pod uwagę, że odbyliśmy ostatnio ponad 30 różnych treningów. Sprawą otwartą jest, jak sobie poradzimy w tej temperaturze, jaka ma być w Czarnogórze. Nie boimy się gorąca, ale chodzi o umiejętne rozłożenie sił w tych warunkach na pełne 90 minut spotkania. Wprawdzie w środę czeka nas pierwsza połowa dwumeczu, ale uważam, że pojedynek w Czarnogórze należy rozstrzygnąć z takim wynikiem, aby spotkanie we Wrocławiu nie był męką. Jestem zdania, że bramki zdobyte na wyjeździe dają w pucharach duże szanse w rewanżu - powiedział przed tym meczem trener Śląska Orest Lenczyk.

24 min Gikiewicz sam na sam z Agoviciem, ale przegrywa tę walkę!

23 min Dobry strzał Soboty, ale pewną interwencją popisuje się Agović

19 min GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! 1:0 dla Śląska!!! Rok Elsner!!!!

14 min Defensywa Śląska znów w opałach, ale szczęśliwie nie ma gola

13 min Kowalczyk wybił piłkę na róg po dobrej akcji rywali lewym skrzydłem

11 min Znów niebezpiecznie pod bramką Śląska! Adrović znalazł się sam przed Kelemenem, ale na szczęście strzelił obok słupka!

8 min Socha z autu do Cetnarskiego, ale ten traci piłkę na rzecz Czarnogórców

Przed meczem trener Orest Lenczyk obawiał się upałów panujących w Podgoricy. Ciekawe, jak poradzą sobie z nimi wrocławianie.

2 min Niebezpiecznie pod bramką Kelemena! Napastnik Buducnosti dostał świetnie podanie, ale w dobrej sytuacji strzelił w boczną siatkę!