Jesus Imaz, Jagiellonia Białystok

Autor: Cyfra Sport Jesus Imaz

Walka o Ligę Mistrzów

Koncert Jagiellonii Białystok! FK Poniewież zdeklasowane w pierwszym meczu! Jesus Imaz z hattrickiem

2024-07-23 19:24

Jagiellonia Białystok nie miała większych problemów, aby rozprawić się w pierwszym meczu z FK Poniewież. Jasnym było, że mistrzowie Polski są faworytami wtorkowego starcia, ale zadanie wykonali z nawiązką. Białostoczanie pokonali Litwinów na wyjeździe 4:0 i w zasadzie zapewnili sobie awans. Bohaterem rywalizacji został Jesus Imaz, który zdobył trzy bramki w pierwszej połowie.

FK Poniewież - Jagiellonia Białystok 0:4 (0:3)

Bramki: Imaz 15', 28', 29', Hansen 80'

Żółte kartki: Gussias - Moutinho

Poniewież: Timbur - Rasimavicius (85. Beneta), Dubra, Klimavicius, Mazan - Gorobsov, Cadjenović - Veliulis (76. Sarpong), Palacios (46. Dieng), de Vega (85. Luksys) - Gussias (46. Mbo)

Jagiellonia: Abramowicz - Sacek, Skrzypczak, Dieguez, Moutinho (86. Nguiamba) - Nene (67. Kubicki), Romanczuk - Marczuk (66. Villar), Imaz, Hansen (86. Łaski) - Pululu (78. Diaby-Fadiga)

Jagiellonia Białystok ma za sobą rewelacyjne miesiące i można uznać, że jest jednym z najbardziej niespodziewanych mistrzów Polski ostatnich lat. Przed sezonem, w którym wywalczyła tytuł, broniła się przed spadkiem z PKO Ekstraklasy, a dziś po raz pierwszy w historii zagrała w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Awans do głównej fazy tych rozgrywek to marzenie bardzo odległe, ale w pierwszym dwumeczu białostocka ekipa uznawana była za faworyta i z tej roli wywiązała się znakomicie.

Od początku rywalizacji na Litwie to mistrzowie Polski dominowali na boisku i nie pozwalali rywalom na zbyt wiele. Jagiellonia rozpoczęła strzelanie jeszcze w pierwszym kwadransie rywalizacji, a na listę strzelców wpisał się Jesus Imaz, który wykorzystał podanie Kristoffera Hansena i technicznym strzałem pokonał bramkarza rywali. Na kolejne bramki Hiszpana nie trzeba było długo czekać.

W 28. minucie było już 2:0 dla Jagiellonii. Tym razem Imaz popisał się świetnym strzałem zza pola karnego i mógł cieszyć się z drugiej bramki w tym spotkaniu. Nie upłynęło kilkadziesiąt sekund, jak hiszpański napastnik ponownie uniósł ręce do góry i radował się po zdobyciu hattricka. W 29. minucie Imaz wykorzystał podanie od Afimico Pululu i wpakował piłkę do pustej bramki.

Druga połowa była zdecydowanie mniej atrakcyjna. Jagiellonia zdecydowała się oddać inicjatywę rywalom, ale piłkarze z Litwy zupełnie nie potrafili tego wykorzystać. Wystarczył natomiast jeden moment przyspieszenia, aby mistrzowie Polski podwyższyli prowadzenie. W 80. minucie na listę strzelców wpisał się Kristoffer Hansen i ustalił wynik spotkania. Rewanż w Białymstoku powinien być jedynie formalnością!

FK Poniewież - Jagiellonia Białystok

Witamy w relacji na żywo z meczu FK Poniewież - Jagiellonia Białystok. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:30. Bądźcie z nami!

Dzień dobry! Zapraszamy na relację na żywo z meczu eliminacji Ligi Mistrzów. Jagiellonia Białystok na wyjeździe zmierzy się z FK Poniewież.

Po raz pierwszy w historii Jagiellonia Białystok ma szansę powalczyć o Ligę Mistrzów. Jasnym jest, że awans zespołu z Podlasia do fazy ligowej Champions League byłoby dużą niespodzianką, ale nie można zapominać, że można walczyć również o inne rozgrywki. I dzisiejszy mecz to jeden z kroków, aby zapewnić sobie udział w europejskich pucharach jesienią.

Bo jeśli Jagiellonia przejdzie litewski zespół, na pewno zagra w fazie ligowej Ligi Konferencji Europy i to jest cel numer jeden mistrzów Polski. A zespół z Białegostoku jest zdecydowanym faworytem dwumeczu z Poniewieżem. Brak awansu byłby po prostu kompromitacją Jagiellonii.

Piłkarze obu drużyn są już na murawie. Za moment pierwszy gwizdek w spotkaniu!

Zaczynamy!

3'

Tak, jak można było się spodziewać, Jagiellonia stara się grać wysoko i już pod bramką przeciwników stosuje pressing.

4'

Pululu wyłożył piłkę na czternasty metr. Bez zastanowienia uderzył Nene. Wysoko nad bramką.

7'

Pierwsza próba ataku Litwinów. Skończyło się jednak na bardzo niecelnym dośrodkowaniu Veliulisa.

10'

Jagiellonia oddała nieco inicjatywę gospodarzom. Gra zamknięta jest w środku pola i jak na ten moment sytuacji podbramkowych jest jak na lekarstwo.

13'

Marczuk zdecydował się na strzał zza linii pola karnego. Skrzydłowy źle trafił w futbolówkę i Timbur spokojnie odprowadził ją wzrokiem.

15'

Problemy zdrowotne Nene. Pomocnik wskazuje na mięsień uda. Potrzebna była interwencja medyków.

15'

GOOOOOOOOOOOOOL! Jesus Imaz!

Jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa mamy bramkę dla mistrzów Polski! Wyrzut z auty, zastawienie się Pululu, podanie Hansena i Imaz z pierwszej piłki trafia do siatki!

18'

Abramowicz ze skuteczną interwencją. Rasimavicius uderzył z woleja z osiemnastu metrów. Bramkarz Jagiellonii był dobrze ustawiony.

21'

Piłkarze z Poniewieża nieco żwawiej w ataku. Tym razem skończyło się na niecelnym dośrodkowaniu de Vegi.

22'

Świetne zagranie Imaza do Marczuka! Doskonała prostopadła piłka i tylko interwencja Timbura ratuje gospodarzy przed utratą drugiej bramki!

25'

De Vega z półwoleja zza pola karnego. Piłka pofrunęła wysoko nad bramką białostoczan.

28'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Jesus Imaz!

Ależ to się wszystko świetnie układa dla mistrzów Polski! Zaczęło się od dośrodkowania z rzutu wolnego i po tym, jak obrońcy z Litwy wybili futbolówkę, zgarnął ją Imaz i huknął zza pola karnego! Strzał nie do obrony.

29'

Co tu się dzieje!? Jagiellonia gromi! Kapitalnie rozegrali to mistrzowie Polski i Imaz kompletuje klasycznego hattricka!

32'

Kompletnie bezradni są zawodnicy gospodarzy, którzy od kilku dobrych minut nie przekroczyli linii środkowej. Pełna dominacja Jagiellonii.

34'

Świetna interwencja Diegueza, który wygarnął piłkę spod nóg Palaciosa-Martineza. Doskonały wślizg w polu karnym obrońcy Jagi.

38'

Znów dobre prostopadłe podanie w wykonaniu piłkarzy Jagiellonii. Tym razem Nene został jednak zatrzymany przez obrońców rywali.

39'

Żółta kartka dla Gussiasa za próbę wymuszenia faulu. Dość marny teatr w wykonaniu napastnika Poniewieża.

43'

Tempo spotkania od początku nie było zawrotne, ale obecnie jeszcze bardziej się uspokoiło. Mistrzowie Polski spokojnie rozgrywają piłkę i kontrolują boiskowe wydarzenia.

45+1

Pululu przebiegł z piłką około 40 metrów. Na koniec akcji źle zagrał jednak do Hansena i w taki sposób zakończył kontratak.

Koniec pierwszej połowy!

Pełna dominacja Jagiellonii w meczu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Zespół z Białego stoku w niespełna trzydzieści minut zdobył trzy bramki i pewnie prowadzi w Poniewieżu.

Zaczynamy drugą połowę spotkania!

48'

FK Poniewież nieco odważniej zaczął drugą połowę i stara się naciskać przeciwników. Jagiellonia nie daje zbyt wiele miejsca rywalom.

52'

Wydawało się, że Nene będzie miał dobrą okazję do oddania strzału z dystansu. Pomocnik postanowił holować piłkę i ostatecznie ją stracił.

54'

Mazan zdecydował się na uderzenie z około dwudziestu metrów. Piłka poszybowała bardzo wysoko nad bramką Jagiellonii.

57'

Gospodarze grają nieco odważniej w ostatnich minutach, ale trudno mówić, aby spychali Jagę do defensywy. Zespół z Poniewieża musi atakować, jeśli chce mieć jakiekolwiek szanse na awans, co obecnie wydaje się obecnie zadaniem mało prawdopodobnym.

61'

Dalekie podanie do Marczuka. Skrzydłowy dobiegł do piłki, zagrał do Pululu, a ten oddał strzał z jedenastego metra. Piłka została zablokowana przez obrońców.

64'

Mistrzowie Polski oddali inicjatywę gospodarzom i zrezygnowała z wysokiego pressingu. Poniewież zupełnie nie potrafi tego wykorzystać i przez to efektowność spotkania nieco się zmieniła. Na gorsze.

68'

Indywidualna akcja Dienga. Senegalczyk oszukał dwóch piłkarzy Jagiellonii, mocno wstrzelił piłkę na czwarty metr. Strzał głową oddał Veliulis. Bardzo niecelny.

71'

Pululu starał się znaleźć podaniem Villara. Zamiary napastnika rywali wyczuł Klimavicius i zdołał przeciąć zagranie.

75'

Mistrzowie Polski zdecydowanie wrzucili "tryb ekonomiczny", bo w drugiej połowie rzadko goszczą pod bramką rywali. Z drugiej strony nie pozwalają, aby Litwini stworzyli jakieś zagrożenie.

79'

Diaby-Fadiga chwilę temu pojawił się na boisku, a już teraz oddał groźny strzał! Dobrą interwencją popisał się Timbur.

80'

GOOOOOOOOOOOOL! Kristoffer Hansen!

Wystarczyło, że Jagiellonia na chwilę podkręciła tempo i od razu podwyższyła wynik. Sacek napędził całą akcję, zagrał do Norwega, który przymierzył idealnie.

84'

Kubicki uderzał z półwoleja z jedenastu metrów. Bramkarz Poniewieża broni, ale wydaje się, że dośrodkowanie do Kubickiego wykonano już zza linii końcowej.

88'

Kapitalna indywidualna akcja Diaby-Fadiga! I w dodatku świetne podanie do Imaza, który tym razem uderzył źle i Timbur zdołał sparować piłkę.

90'

Dwie minuty doliczone do drugiej połowy.

Koniec meczu!

Jagiellonia wykonała swoje zadanie i już dziś może być pewna awansu nie tylko do III rundy el. Ligi Mistrzów, ale do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy!

To wszystko z naszej strony. Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl. Do zobaczenia!