FC Porto

Autor: AP PHOTO FC Porto

Juventus za burtą Ligi Mistrzów! Porto SENSACYJNYM ćwierćfinalistą po szalonej dogrywce

2021-03-09 23:49

Wielu kibiców było przekonanych, że ten dwumecz nie dostarczy zbyt wielu emocji! Nic bardziej mylnego. Spotkania Juventusu z FC Porto opiewały w ogromne zwroty akcji. "Smoki" otworzyły mecz lepiej po bramce z rzutu karnego Sergio Oliveiry. Szanse gospodarzom przywrócił zdobywca dwóch bramek Federico Chiesa. Ten doprowadził do dogrywki, choć mógł zamknąć spotkanie jeszcze w 90 minutach. Pięć minut przed końcem dogrywki przypomniał o sobie Sergio Oliveira, który płaskim strzałem z rzutu wolnego pokonał Szczęsnego. Po niecałych dwóch minutach odpowiedział Adrien Rabiot. Zabrakło czasu na strzelenie czwartej bramki. Dzięki lepszemu bilansowi bramek strzelonych na wyjeździe, w ćwierćfinale Ligi Mistrzów zameldowało się Porto. Zapis relacji na żywo z meczu dostępny poniżej!

Juventus - FC Porto 3:2 w dogrywce (0:1, 2:1) - 4:4 w dwumeczu, awans Porto dzięki lepszemu bilansowi bramek na wyjeździe

Bramki: 50', 63' Chiesa, 118' Rabiot - 19', 115' Oliveira

Kartki: Chiesa, Cuadrado, Bernardeschi, Rabiot - Otavio, Taremi (dwie), Oliveira, Mbemba

Juventus: Szczęsny – Cuadrado, Bonucci (75' De Ligt), Demiral, Sandro – Chiesa (102' Bernardeschi), Arthur (102' Kulusevski), Rabiot, Ramsey (75' McKennie) – Morata, Ronaldo

FC Porto: Marchesin – Manafa, Mbemba, Pepe, Sanusi (71' Luis Diaz) – Corona (118' Leite) Oliveira (119' Ndiaye), Uribe (90' Grujić), Otavio (62' Sarr) – Marega (106' Martinez Toni), Taremi

Liga Mistrzów: Juventus - FC Porto

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Juventus - FC Porto w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Początek spotkania o godzinie 21:00.

ZNAMY SKŁADY!

Juventus: Szczęsny – Cuadrado, Bonucci, Demiral, Sandro – Chiesa, Arthur, Rabiot, Ramsey – Morata, Ronaldo

FC Porto: Marchesin – Manafa, Mbemba, Pepe, Sanusi – Corona, Oliveira, Uribe, Otavio – Marega, Taremi

Juventus niespodziewanie przegrał pierwsze spotkanie z FC Porto na Estadio Dragao 1:2. Czy "Stara Dama" odwróci losy dwumeczu?

27 bramek, 31 meczów - Cristiano Ronaldo w tym sezonie jest nie do zatrzymania!

Starzy koledzy Pepe i Cristiano Ronaldo muszą zapomnieć o swoich relacjach. Dziś wygrać może tylko jeden!

Czy CR7 weźmie na swoje plecy ciężar odpowiedzialności?

Na stadionie Juventusu rozbrzmiewa już hymn "Starej Damy"! Za moment piłkarze wybiegną na murawę!

Ruszyli na murawę!

Hymn Ligi Mistrzów!

1'

ZACZYNAMY SPOTKANIE!

2'

Marega dośrodkowuje ze skrzydła, ale piłkę przed szesnastkę wybijają obrońcy. Uribe uderza - obok bramki.

3'

Genialna obrona Marchesina! Świetna wrzutka od Cuadrado ze skrzydła, Morata składa się do strzału z główki i kieruje piłkę w stronę bramki. Wielka okazja na pierwszą bramkę dla Juve.

5'

Gospodarze naciskają. Juventus chce jak najszybciej nadrobić stratę jednego trafienia!

6'

Dziwne zachowanie Szczęsnego. Marega była pilnowany przez dwóch obrońców Juventusu, ale Polak i tak wyszedł, by zablokować napastnika Porto. Szczęśliwie piłka po jego interwencji wychodzi na aut bramkowy.

7'

Dużo szczęścia ma teraz Juventus. Pomylił się Cuadrado, którego minął na skrzydle Sanusi. Obrońca momentalnie zagrał do Taremiego. Ten najpierw kopnął w Bonucciego, a dobitka odbiła się od spojenia.

9'

Wrzutka Cuadrado w pole karne z rzutu wolnego. Ramsey uderza głową, ale piłka przeleciała obok światła bramki.

11'

Otavio uderza z woleja. Niecelnie!

14'

Cuadrado przyjął piłkę w okolicach ramienia. Protestują piłkarze Porto, twierdząc, że przekroczył przepisy!

17'

Efektownie zagrał piłkę Ramsey. Morata źle się z nią zabrał i futbolówkę odzyskali gospodarze.

17'

RZUT KARNY DLA PORTO!

Demiral zaatakował nogi Taremiego. Jedenastka dla gości. Trwa analiza VAR.

19' 0:1

GOOOOOOOOOL!

Sergio Oliveira podszedł do piłki. Pewnie uderzył w swój lewy dolny róg, Szczęsny rzucił się w drugą stronę. 1:0 dla Porto!

26'

Napędza się zespół Porto, który atakuje coraz odważniej. Juventus ma kłopoty z przebiciem się przez obronę gości. Fatalny błąd popełnił nagle jeden z obrońców Porto. Piłka spadła pod nogi Moraty, który był sam na sam z bramkarzem. Ten interweniuje znakomicie!

30'

Efektowny wolej w wykonaniu Rabiota. Marchesin broni z problemami!

31'

Morata padł w polu karnym, ale nie ma mowy o rzucie karnym... Przerwa z powodu problemów zdrowotnych Pepe.

36'

40'

Rzut rożny dla Juventusu kończy się strzałem. Piłka odbija się od nóg obrońców i... jest kolejny korner dla "Starej Damy". Marchesin dobrze wychodzi do piłki zgranej do Bonucciego i zażegnał zagrożenie.

43'

Długa piłka zagrana do Maregi. Świetnie wychodzi przed szesnastkę Szczęsny i wybija futbolówkę daleko od pola karnego.

45'

Arthur z faulem na Coronie w środku pola. Cztery minuty doliczone do pierwszej połowy.

45+2'

Oliveira huknął na bramkę z pola karnego. Szczęsny broni to groźne uderzenie i szybko otwiera szansę na kontrę. Skrzydłem pędzi Cuadrado. Do faulu uciekał się Otavio. Pierwsza żółta kartka w tym meczu.

45+5' 0:1

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

Juventus przegrywa 0:1 z FC Porto po bramce z rzutu karnego w wykonaniu Sergio Oliveiry. Gospodarze muszą zdobyć dwie bramki, by doprowadzić chociaż do dogrywki.

Piłkarze wracają na boisko. Ostatnie 45(?) minut nadziei dla Juventusu?

46'

ZACZYNAMY DRUGIE 45 MINUT! Ostatnie dla "Starej Damy" w tym sezonie Ligi Mistrzów?

47'

Juventus utrzymuje się przy piłce i zbliża się w okolice pola karnego Porto.

49' 1:1

JUVENTUS WRACA DO GRY!

GOOOOOOOOOOL! Chiesa znalazł się w polu karnym. Znakomicie zgrał mu piłkę Ronaldo i uderzenie pod poprzeczkę nie zostawiło szans Marchesinowi!

52'

Juventus rzucił się do ataku! Rzut rożny dla gospodarzy, ale wybijają piłkę zawodnicy Porto.

54'

CZERWONA KARTKA DLA TAREMIEGO!

55'

Napastnik Porto wykopał piłkę po gwizdku po tym, jak otrzymał pierwszą kartkę... dwie minuty wcześniej! Głupie zachowanie napastnika Porto.

57'

Ale piłka do Chiesy. Fatalny błąd Marchesina, dzięki któremu zawodnik "Starej Damy" go minął. Znakomity powrót Pepe sprawił, że piłka nie trafiła do pustej bramki! Tylko rzut rożny dla Juve.

59'

61'

Naciska Juventus. Uśmiecha się Pepe, bo to on w ostatnich chwilach wybija piłkę w każdej z ostatnich akcji rywali.

63' 2:1

CHIESA! CHIESA! CHIESA! Man of the match! Znakomita wrzutka na głowę skrzydłowego od Cuadrado i Marchesin nie miał szans. 2:1!

67'

Jeszcze około 25 minut mają oba zespoły, by uniknąć dogrywki. Wystarczy jeden gol!

69'

Powtórki pokazały, że Marchesin mógł kopnąć Ronaldo po bramce Chiesy na 2:1

71'

Zmiana w zespole Porto: schodzi Sanusi, wchodzi Luis Diaz.

74'

Marega mógł wykorzystać zamieszanie i stanąć oko w oko z Wojtkiem Szczęsnym. Polak jednak interweniuje w porę.

75'

Zmiany w zespole Juventusu: schodzą Bonucci i Ramsey, wchodzą de Ligt i McKennie.

78'

Świetna wcinka Ronaldo do McKenniego, ale Amerykanin źle składa się do główki.

79'

Kolejna wrzutka Cuadrado. Tym razem na głowę Ronaldo, który próbował uderzać na długi słupek. Niecelnie! Portugalczyk złapał się tylko za głowę.

83'

Rakieta pędziła na bramkę Szczęsnego. Jak z armaty uderzył jeden z piłkarzy Porto. Dobra obrona Polaka.

85'

Ostatnie 5 minut regulaminowego czasu gry. Czy obejrzymy dogrywkę? Marega uderza z kilku metrów! Około pół metra zabrakło, by piłka znalazła się w siatce tuż przy słupku, obok ręki Szczęsnego.

88'

Jedni i drudzy pilnują się, by nie popełnić błędu.

89'

Aj! Centymetrów zabrakło Chiesie, by oddać strzał z okolic piątego metra. W ostatniej chwili świetnie interweniuje Pepe.

90'

Pięć minut dłużej pogramy w tym meczu!

90+1'

PIŁKA W BRAMCE! Morata trafia do siatki, ale napastnik był na spalonym...

90+3'

POPRZECZKA! Która już w tym meczu? Juventus po strzale Cuadrado był o krok od zakończenia spotkania...

90+5'

Rzut rożny dla Juventusu. Być może ostatnia okazja do strzelenia gola na 3:1 przed dogrywką.

90+7' 2:1

CZAS NA KRÓTKĄ PRZERWĘ PRZED DOGRYWKĄ! Piłkarze pograją w tym meczu co najmniej 30 minut dłużej.

91'

ZACZYNAMY DOGRYWKĘ!

90+3'

Cuadrado protestuje po tym jak został faulowany i... ogląda żółtą kartkę.

94'

Dośrodkowanie Corony ląduje prosto w rękach Wojtka Szczęsnego.

96'

Atmosfera na boisku jest napięta, ale uśmiechów nie brakuje! Czy to tylko dobra mina do złej gry? Stawką jest ćwierćfinał Ligi Mistrzów!

97'

98'

Luis Diaz ostro faulowany przez Alexa Sandro, ale sędzia nic sobie z tego nie robi i nie sięga do kieszonki. Żółtą kartkę pokazał dopiero protestującemu Sergio Oliveirze.

98'

Corona uderza głową. Broni Szczęsny, który znów ratuje Juventus. Chiesa po chwili fauluje Coronę i musi uważać z protestami, bo ma już żółtą kartkę.

102'

Dwie zmiany w zespole Juventusu: schodzą Arthur i Chiesa, wchodzą Kulusevski i Bernardeschi.

103'

Marchesin wjeżdża wślizgiem w nogi Ronaldo, ale zagarnia piłkę. Portugalczyk cierpi na murawie, ale nie ma jedenastki.

105'

Kolejny rzut rożny dla Juventusu i znów dobrze sprawuje się obrona gości.

105+2' 2:1

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY DOGRYWKI!

105'

15 minut wystarczy, by rozstrzygnąć wynik meczu? A może czekają nas rzuty karne! Czas na drugą połowę dogrywki!

107'

Zdecydowanie bliżej strzelenia decydującego gola jest Juventus. Ale piłkarze mogą bać się znów zaryzykować!

108'

Nie oszczędzają swoich nóg piłkarze Juve i Porto!

110'

Znakomicie wpadł w pole karne Kulusevski. Nawinął obrońcę i już uderzał, ale on także został zablokowany tuż przed bramką.

111'

I pędzi Porto ze swoim atakiem. Po zamieszaniu w polu karnym, piłkę wybija Demiral.

115' 2:2

GOOOOOOOOOOOL!

CZEKALI NA RZUTY KARNE! W tym meczu nie miało się więcej wydarzyć! I znów Sergio Oliveira podszedł do piłki. Z rzutu wolnego uderzył płasko przy słupku między nogami Ronaldo. Szczęsny odbił piłkę, ale tak, że ta spadła na słupek i trafiła do bramki.

116' 3:2

RABIOT PRZYWRACA JUVENTUS DO GRY!

118'

Ostatnie minuty nadziei dla Juve! Potrzebują jednego gola.

119'

Kradną sekundy piłkarze Porto. Każdy moment zbliża ich do awansu do ćwierćfinału!

120'

Trzy minuty doliczone do czasu gry!

120'

De Ligt pada w polu karnym... Nie ma jedenastki. Tylko rzut rożny dla Juventusu.

120+1'

Morata w polu karnym zostaje zablokowany. Rzut rożny dla Juve. Piłka oddalona od pola karnego Porto po dośrodkowaniu!

120+2'

Mbemba z żółtą kartką, ale w tej chwili to bez znaczenia. Ostatnia minuta!

120+5' 3:2

KOOOONIEC MECZU!

Ależ emocje na stadionie w Turynie! "Stara Dama" walczyła do ostatniej chwili, do ostatniej sekundy! Zdało się to na nic... Mimo gry w dziesiątkę przez 70 minut, to Porto awansuje do ćwierćfinału Ligi Mistrzów!

Zespół z Turynu na Estadio do Dragao zagrał słabo i zasłużenie przegrał 1:2. Tym samym to FC Porto znalazło się bliżej ćwierćfinału Ligi Mistrzów, ale na pewno Portugalczycy nie mogą czuć się pewni osiągnięcia celu. Juventusowi wystarczy bowiem zwycięstwo 1:0, aby odprawić rywali z kwitkiem. Nie ma jednak wątpliwości, że turyńczycy mają nóż na gardle. Bo pożegnanie się z Ligą Mistrzów na tym etapie, byłoby na pewno wielkim blamażem Starej Damy. A biorąc pod uwagę, że obrona mistrzowskiego tytułu we Włoszech oddala się od Juve, sezon dla tego zespołu mógłby być stracony. - To decydujący mecz. Dla nas jest jak finał, ale to również finał dla zawodników Porto. Musimy przezwyciężyć negatywny wynik z pierwszego etapu, musimy dać z siebie wszystko - powiedział na konferencji prasowej Andrea Pirlo przed wtorkowym starciem w Lidze Mistrzów.