Paulo Dybala

Autor: East News Paulo Dybala

Liga Mistrzów. Barcelona dostała lekcję futbolu od Juventusu! Podniesie się z kolan?

2017-04-12 8:55

Juventus pokonał Barcelonę aż 3:0 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów! Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził znakomity Paulo Dybala, autor dwóch pięknych goli. "Duma Katalonii" zaliczyła kolejną kompromitację na wyjeździe w Champions League. Czy znów odwróci losy dwumeczu na Camp Nou?

To był pokaz siły Juventusu! Zmotywowani gospodarze ruszyli na Barcelonę od pierwszej minuty i szybko mogli się cieszyć. Już w 23. minucie "Stara Dama" prowadziła 2:0! Niesamowity Paulo Dybala w pojedynkę rozmontował obronę gości. Najpierw wykorzystał brak krycia w polu karnym i technicznym strzałem pokonał Ter Stegena.

Przy drugim trafieniu Dybala pokazał, jak precyzyjnie potrafi strzelić z lewej nogi. Wydawało się, że niemiecki bramkarz dobrze pilnuje krótszego słupka, ale genialny Argentyńczyk jakimś cudem znalazł małą dziurę i wpakował piłkę do siatki. Barcelona nie potrafiła dojść do głosu. Nawet Leo Messi był bezradny.

Goście najbardziej cierpieli jednak przez słabą grę obrony, która znów zawaliła krycie w 55. minucie, gdy Giorgio Chiellini zdobył bramkę na 3:0. To był gwóźdź do trumny Barcelony.

Ale czy na pewno? Kibice pamiętają przecież, co się stało, gdy w 1/8 finału Ligi Mistrzów ekipa z Katalonii poległa w pierwszym meczu z PSG 0:4. U siebie potrafiła wywalczyć historyczny awans, wygrywając aż 6:1! Czy Messi i spółka będą w stanie to powtórzyć? Muszą, jeśli chcą awansować do półfinału.

Juventus Turyn - FC Barcelona 3:0 (2:0)
Paulo Dybala 7, 23, Giorgio Chiellini 55

Żółte kartki: Dani Alves, Mario Mandżukić, Sami Khedira, Mario Lemina - Luis Suarez, Samuel Umtiti

Juventus: Buffon – Dani Alves, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro – Pjanić (89. Barzagli), S. Khedira – Cuadrado (73. Lemina), Dybala (82. Rincon), Mandżukić – Higuain

Barcelona: ter Stegen – Roberto, Pique, Umtiti, Mathieu (46. Gomes) – Rakitić, Mascherano, Iniesta, Messi – L. Suarez, Neymar