Piotr Zieliński

i

Autor: AP PHOTO/PETER DEJONG Piotr Zieliński

Zieliński gra jak z nut

Piotr Zieliński znów na ustach wszystkich. Co za słowa legendy, piękny sen polskiego pomocnika trwa

2022-10-13 10:30

W minioną środę nie tylko Robert Lewandowski wystąpił w Lidze Mistrzów. Być może nieco mniej spektakularny, ale bardziej udany dla drużyny występ, zanotował Piotr Zieliński. Polski pomocnik asystował przy jednej z bramek dla SSC Napoli, które wygrało 4:2 z Ajaxem Amsterdam i już jest pewne wyjścia z grupy w Lidze Mistrzów. Włoskie media nie mogą nachwalić się Polaka, który od początku sezonu prezentuje równą, wysoką formę.

Piotr Zieliński od lat dzieli kibiców i ekspertów. Nie można odebrać mu tego, że ma ponadprzeciętne umiejętności i od lat regularnie występuje w jednej z najmocniejszych drużyn ligi włoskiej. Z drugiej jednak strony wielu zarzuca mu, że Polak zawodzi w kluczowych momentach, nie ma takiego wpływu na drużynę, jaki powinien mieć przy swoich umiejętnościach oraz to, że zawodzi w reprezentacji Polski. Miniony sezon był dla Zielińskiego dość trudny – choć świetnie zaczął, to w rundzie wiosennej spisywał się już dużo słabiej. Wielu uważało, że powinien odejść z Napoli, aby odbudować formę czy poszukać nowych wyzwań. 28-latek postanowił zostać, a mimo gorszej rundy wiosennej Luciano Spalletti od początku nowego sezonu stawiał na Polaka i okazało się, że to była świetna decyzja. Zieliński w 13 spotkaniach zanotował 4 trafienia i 6 asyst, ale nie tylko liczby sprawiają, że wszyscy go chwalą – ma on także wielki wpływ na drużynę i nawet gdy nie ma bezpośredniego udziału przy bramce, to często jest jednym z architektów całej akcji. Potwierdzenie świetnej formy mogliśmy zobaczyć także w meczu z Ajaxem, gdzie wynik otworzył Lozano właśnie po asyście Zielińskiego. Włoskie media znów zachwycają się polskim pomocnikiem.

Włosi znów zachwyceni Zielińskim, piękne słowa legendy

We włoskich mediach Zieliński został uznany za najlepszego, bądź jednego z najlepszych na boisku. Choć bezpośrednio miał on udział „tylko” przy jednej z czterech bramek, to jego wkład w wygraną wykraczał poza asystę do Lozano w 4. minucie meczu. „La Gazzetta dello Sport” wskazuje, że oprócz asysty na wyróżnienie zasługiwało dobra współpraca Zielińskiego z Kvaratskhelią, wschodzącą gwiazdą SSC Napoli. Według dziennikarzy „LGdS” tylko Gruzin zasłużył na lepszą ocenę (7,5) od polskiego pomocnika (7).

Na wielkie słowa uznania wobec Zielińskiego zdecydował się także Alessandro Costacurta, Legendarny obrońca, a obecnie ekspert telewizji Sky użył ciekawego porównania. – Asysta Zielińskiego to było tiramisu i to jedno z tych lepszych. Dzięki temu bramka Lozano była równie piękna – powiedział Włoch. Dzięki zwycięstwu nad Ajaxem 4:2 SSC Napoli z kompletem punktów po czterech meczach prowadzi w tabeli grupy A i już zapewniło sobie awans do kolejnej fazy. Co więcej, z 17 strzelonymi bramkami podopieczni Luciano Spallettiego są na tę chwilę najskuteczniejszą drużyną w Lidze Mistrzów. 

Piotr Zieliński po meczu z Holandią | Futbologia
Najnowsze