Autor: AP PHOTO Liverpool - Real Madryt STREAM ONLINE NA ŻYWO Liga Mistrzów: Liverpool - Real LIVE STREAM w INTERNECIE Liverpool - Real TRANSMISJA ONLINE

Real - Liverpool: Dwubramkowa zaliczka "Królewskich" przed rewanżem! Vinicius show w Madrycie

2021-04-06 22:56

Real Madryt znakomicie kontynuuje swoją przygodę w Lidze Mistrzów. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym "Królewscy" pewnie uporali się z Liverpoolem, wypracowując sobie dwubramkową przewagę przed rewanżem na Anfield Road. Najważniejszymi ogniwami w ekipie zwycięzców byli strzelec dwóch bramek Vinicius Jr i asytstujący pięknymi podaniami Toni Kroos. Czy na Anfield Road ekipa Juergena Kloppa będzie umiała sięgnąć po zwycięstwo?

Real Madryt - Liverpool 3:1 (2:0)

Bramki: 27' Vinicius Junior, 37' Asensio - 52' Salah

Real Madryt: Courtois - Lucas, Militao, Nacho, Mendy - Kroos, Casemiro, Modrić - Asensio (70' Valverde), Benzema, Junior Vinicius (84' Rodrygo)

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Kabak (81' Firmino), Phillips, Robertson - Keita (42' Thiago), Fabinho, Wijnaldum - Salah, Jota (81' Shaqiri), Mane

Real Madryt w bardzo dobrym stylu rozprawił się z Liverpoolem w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów. Oba zespoły przed meczem miały poważne problemy ze skompletowaniem składu. Jedni i drudzy wystąpili w bardzo osłabionych składach - przede wszystkim w defensywie. Znacznie gorzej w obronie radzili sobie piłkarze Liverpoolu.

Formacja defensywna Liverpoolu popełniała karygodne błędy. Po dwóch z nich do siatki w pierwszej połowie trafiali Vinicius Jr i Asensio. Nie można jednak zapomnieć o gigantycznej roli przy obu trafieniach Toniego Kroosa, który zagrał wybitnie! Niemiec jak zawsze dzielił piłki w niesamowity sposób.

W drugiej połowie to Liverpool rzucił się do ataku i niewiele brakowało, a po trafieniu Salaha, przy którym linię spalonego złamał Lucas Vazquez, "The Reds" doprowadziliby do remisu. Wtedy jednak Real wyprowadził decydujący cios - znów za sprawą Viniciusa Juniora. Przed rewanżem nic nie jest jednak rozstrzygnięte!

Liverpool może jeszcze awansować do półfinału. By tak się stało, na Anfield Road trzeba jednak zagrać znakomicie. Rewanż już 14 kwietnia o 21:00!

Kto awansuje do kolejnego etapu Ligi Mistrzów?

Real Madryt - Liverpool

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Real Madryt - Liverpool. Ćwierćfinałowe spotkanie Ligi Mistrzów rozpocznie się o godzinie 21:00.

ZNAMY SKŁADY!

Real Madryt: Courtois - Lucas, Militao, Nacho, Mendy - Kroos, Casemiro, Modrić - Asensio, Benzema, Junior Vinicius

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Kabak, Phillips, Robertson - Keita, Fabinho, Wijnaldum - Salah, Jota, Mane

Real Madryt nie przegrał spotkania od końca stycznia tego roku. Liverpool po dwóch porażkach z Fulham i Chelsea wrócił na zwycięskie tory i pokonał RB Lipsk, Wolverhampton i Arsenal.

Przypomnijmy, że dziś z powodu wykrycia koronawirusa z meczu wypadł Raphael Varane!

Piłkarze stoją już w tunelu. Za moment ruszą na boisko wysłuchać hymnu Ligi Mistrzów.

Piłkarze już gotowi do gry! Czekamy na pierwszy gwizdek.

1'

ZACZYNAMY SPOTKANIE!

1'

Od pierwszych sekund wysokim pressingiem Liverpool.

2'

Pierwszy strzał Karima Benzemy w tym meczu. Odzyskał piłkę przed bramką Liverpoolu. Odwrócił się w stronę bramki i od razu uderzył. Prosto w Alissona.

3'

Lucas dwójkowo zagrał z Benzemą. Próba indywidualnego rajdu w pole karne prawego obrońcy zatrzymana przez Robertsona i Phillipsa.

5'

Casemiro złapany na ofsajdzie.

8'

Salah i Mane naciskają na Militao i ten musi ratować się dalekim wykopem. Piłka pod nogami zawodników Liverpoolu.

10'

Fatalna strata w środku pola. Z kontrą pędzi Salah. Kroos próbował przerwać akcję wślizgiem, ale mu się to nie udało. W końcu obrońcy powstrzymują Egipcjanina.

11'

Twardo Benzema powstrzymywany przez Kabaka. Dobra postawa obrońcy Liverpoolu.

12'

Dobra akcja Viniciusa Jr-a, który pędzi skrzydłem, uciekając Phillipsowi. Znakomite podanie do Modricia, a ten jest powstrzymywany przez Wijnalduma. Chorwat pada w pole karne, ale sędzia każe grać dalej.

13'

Kolejna akcja Realu. Mendy znakomicie minął Alexandra-Arnolda. Vinicius Jr uderza głową tuż obok słupka.

14'

Salah zagrywa w pole karne. Piłka odbija się od nóg obrońców Realu i wpada w ręce Courtoisa.

17'

19'

Dobry przerzut Modricia do Mendy'ego, ale ten źle zagrywa w pole karne.

22'

Ładna ofensywna akcja Liverpoolu. Keita został jednak zatrzymany tuż przed polem karnym Realu.

25'

Bardzo dobre podanie prostopadłe do Benzemy. Kabak biegnie ramię w ramię z francuskim napastnikiem i blokuje strzał. Rzut rożny.

26'

Wijnaldum rozpędza się z piłką. Czyściutki wślizg Casemiro powstrzymuje akcję.

27'

GOOOOOOOOOOOOL!

VINICIUS JUNIOR TRAFIA DO SIATKI! Dobra długa piłka do Brazylijczyka i ten z zimną krwią uderza obok Alissona. Spory błąd Phillipsa.

32'

Benzema pada w polu karnym Liverpoolu. Żąda jedenastki, ale arbiter pozostaje niewzruszony! Dobra interwencja Kabaka.

33'

Phillips naprawia swój błąd sprzed kilku minut. Vinicius Jr dostał piłkę od Benzemy, strzela, a po wślizgu obrońcy futbolówka wypada na rzut rożny.

35'

36' 2:0

Pada na murawę Mane. Liverpool pędzi z kontrą. Piłka do Marco Asensio od Kroosa, ale duża w tym zasługa Alexandra-Arnolda, który... zgrał futbolówkę pod nogi skrzydłowego "Królewskich".

39'

Żółta kartka dla Sadio Mane.

40'

42'

Zmiana w zespole Liverpoolu: schodzi Keita, wchodzi Thiago.

43'

CO WYRABIA DZIŚ OBRONA LIVERPOOLU? Kabak nie trafia w piłkę. Futbolówka ląduje pod nogami Asensio i tylko interwencja Alissona ratuje "The Reds" przed stratą trzeciego gola.

44'

Casemiro faulowany w polu karnym Realu. Popycha go Jota.

45'

Minutę dłużej pograją piłkarze w pierwszej połowie!

45+1' 2:0

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

Jeśli obrona Liverpoolu w tym meczu się nie obudzi, to Real z pewnością trafi do siatki jeszcze kilkukrotnie! Real radzi sobie znakomicie i zasłużenie prowadzi do przerwy 2:0!

Piłkarze Realu już na murawie!

Liverpool także wraca na murawę!

46'

ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

48'

Powoli od obrony buduje swoje akcje Real Madryt.

49'

Lucas Vazquez z żółtą kartką.

51' 2:1

GOOOOOOL! PIŁKA W SIATCE! Salah trafia do bramki po dobitce po uderzeniu Joty! Tylko czy nie było spalonego? Linię złamał raczej Vazquez.

53'

Świetnie uderza głową Jota. Fenomenalne zagranie Alexandra-Arnolda, ale piłka minimalnie mija bramkę.

56'

Żółta kartka dla Thiago Alcantary po ostrym faulu na Asensio.

58'

Benzema schodzi ze skrzydła w pole karne, uderza, ale zostaje zablokowany.

61'

Pierwsza tak dobra akcja Realu w drugiej połowie. Mendy zagrał do Asensio, ten znakomicie odnalazł się w polu karnym i wyłożył futbolówkę Kroosowi. Ten uderzył jednak nad poprzeczką.

63'

Jota do Mane, ale fenomenalnie interweniuje Mendy. Real uratowany przez defensora.

64'

Pędził z kontrą Marco Asensio. Znakomita akcja wyprowadzona przez Benzemę. Asensio podawał do Viniciusa Jr-a, ale znakomicie interweniuje Alexander-Arnold.

65' 3:1

GOOOOOOOOOOOL!

BRAMKA DLA REALU! Znakomicie odnaleziony w szesnastce Vinicius Jr przez Modricia. Momentalnie uderza Brazylijczyk i Alisson był bez szans.

67'

Odważnie gra Real Madryt. Znów w polu karnym był Asensio, ale dobrze interweniuje Alisson.

70'

Zmiana w zespole Realu Madryt: schodzi Asensio, wchodzi Valverde.

72'

Benzema uderza płasko z pola karnego. Francuz miał dużo miejsca w szesnastce, ale znów interweniuje Alisson.

73'

Gorąco robi się na boisku. Ostro potraktowany Vinicius Jr przez Alexandra-Arnolda.

75'

Kwadrans do końca regulaminowego czasu gry.

76'

Salah naciskał na Nacho. Obrońca Realu musiał wykopać piłkę na aut. Przytomne zachowanie defensora "Królewskich".

81'

Real wymienia kolejne podania. W końcu Casemiro traci futbolówkę tuż przed polem karnym Liverpoolu.

83'

Żółta kartka dla Alexandra-Arnolda za niesportowe zachowanie. Sfaulował Viniciusa i nawrzeszczał na arbitra bocznego. To musiało się tak skończyć

84'

Zmiana w zespole Realu: schodzi Vinicius, wchodzi Rodrygo.

87'

Mane dryblował z kolejnymi piłkarzami Realu, ale w końcu został powstrzymany przez Lucasa.

89'

Rzut rożny dla Liverpoolu, ale wybija piłkę Militao.

90'

Cztery minuty dłużej potrwa pierwszy mecz ćwierćfinałowy LM!

90+2'

Głęboko broni się defensywa Realu. Robią wszystko, by nie stracić drugiego gola.

90+5' 3:1

KONIEC MECZU! Real Madryt wygrywa pierwsze spotkanie 3:1! "Królewscy" zasłużyli na triumf i dwubramkową zaliczkę przed rewanżem.

Liga Mistrzów wchodzi w decydującą fazę. Przed nami pierwsze ćwierćfinałowe spotkania Champions League. We wtorkowym hicie LM Real Madryt zmierzy się z Liverpoolem. "Królewskim" marzy się wielki powrót na szczyt. W 1/8 finału bez większych problemów uporali się z Atalantą. Problemów ze swoimi przeciwnikami nie mieli także podopieczni Juergena Kloppa, którzy dwukrotnie wygrywali z RB Lipsk. - To ważne spotkanie jak to ostatnie z Eibarem. Teraz gramy w Lidze Mistrzów, to nasz mecz, taka jest prawda i skupiamy się tylko na nim - mówił na przedmeczowej konferencji prasowej Zinedine Zidane. Francuz nie będzie mógł wypuścić na boisko Raphaela Varane'a, który jest zakażony koronawirusem. – Moja motywacja na mecz z Realem jest maksymalna, ale nie ma nic wspólnego z finałem Ligi Mistrzów z 2018 roku - mówił Juergen Klopp przed spotkaniem. Pierwsze spotkanie zaplanowane jest na 6 kwietnia. Rewanż odbędzie się 14 kwietnia.