Trener Juventusu nie wytrzymał. Dobitne słowa o Szczęsnym. Nie pozostawił wątpliwości

2021-09-14 7:28
Wojciech Szczęsny
Autor: Cyfra Sport Wojciech Szczęsny

Wojciech Szczęsny w ostatnich tygodniach nie może mówić o sprzyjającym mu szczęściu. Bramkarz reprezentacji Polski ma za sobą nie do końca udane występy w biało-czerwonych barwach, ale przede wszystkim to błędy w Juventusie rzutują na jego obraz. Po wpadkach wiele spekulowało się na temat pozycji Polaka w barwach Starej Damy. Szkoleniowiec turyńczyków nie pozostawił w tej kwestii wątpliwości.

Wojciech Szczęsny od dawna wymieniany był w czołówce najlepszych bramkarzy na świecie. Potrafił popisać się interwencjami, które ratowały jego zespół przed utratą bramki i nie popełniał błędów. Ale od pewnego momentu zmieniło się to o sto osiemdziesiąt stopni. Wszyscy kibice reprezentacji doskonale pamiętają bramkę straconą w meczu ze Słowacją, gdzie Wojciech Szczęsny nie zatrzymał strzału z ostrego kąta.

Szczęsny okropnie krytykowany. Jest reakcja trenera

Wielu miało pretensje do golkipera za tego gola. Potem było jednak jeszcze gorzej. Zwłaszcza w barwach Juventusu, gdzie Szczęsny popełnia błąd za błędem. W dużej mierze to za jego sprawą zespół z Turynu fatalnie punktuje na początku sezonu. Po wpadkach Polaka zaczęto mówić, że na dobre może stracić miejsce w bramce włoskiej ekipy.

Sonda
Czy Wojciech Szczęsny powinien stać na bramce reprezentacji Polski?

Jasna deklaracja w sprawie Szczęsnego. Zero wątpliwości

Wszelkie spekulacje postanowił uciąć jednak szkoleniowiec Starej Damy. Massimiliano Allegri przed starciem w Lidze Mistrzów, w którym Juventus zmierzy się z Malmoe trener powiedział na kogo postawi w bramce w tym spotkaniu. - To absolutnie wartościowy bramkarz. We wtorek zagra od początku - wyjaśnił Allegri.

Trener ewidentnie broni reprezentanta Polski przed nagonką i stara mu się dać kredyt zaufania. - Szczęsny to niezawodny bramkarz europejskiego poziomu. Gdyby mi powiedzieli, że popełni trzy błędy w trzech meczach, nie uwierzyłbym - uważa Allegri.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze