Autor: AP PHOTO Julian Alvarez

Niesamowita akcja

Argentyńczyk rzucił świat na kolana! To będzie akcja mundialu?! Julian Alvarez bohaterem Albicelestes

2022-12-13 20:51

O talencie Juliana Alvareza mówiło się od dawna. Napastnik Manchesteru City swoje niebywałe umiejętności potwierdza również na mistrzostwach świata w Katarze. Argentyńczyk rozgrywa znakomity turniej, a w półfinałowej rywalizacji z Chorwacją może zostać bohaterem Albicelestes. Julian Alvarez przy golu na 2:0 popisał się niesamowitą akcją, po której utonął w ramionach uradowanych kolegów.

Julian Alvarez mistrzostwa świata w Katarze rozpoczął na ławce rezerwowych. Ale od meczu z Polską występuje w podstawowej jedenastce i radzi sobie znakomicie. Strzelanie na mundialu rozpoczął właśnie z biało-czerwonymi, bramkę zdobył także przeciwko Australii i na listę strzelców ponownie wpisał się w półfinałowej rywalizacji z Chorwacją. W 34. minucie wywalczył ponadto rzut karny dla Argentyny. A pięć minut później popisał się niezwykłą akcją.

Gol Juliana Alvareza. Akcja marzenie

Julian Alvarez przejął piłkę w okolicach linii środkowej boiska. Następnie "wrzucił piąty bieg" i ruszył na bramkę Chorwatów. Przebiegł kilkadziesiąt metrów, minął kilku obrońców rywali i z najbliższej odległości pokonał Dominika Livakovicia, dając Albicelestes dwubramkowe prowadzenie.

Czy Leo Messi to najlepszy piłkarz w historii?