Piotr Zieliński

i

Autor: Cyfra Sport Piotr Zieliński

Mecz z Meksykiem już we wtorek

Biało-czerwoni powtórzą wyczyn drużyny Piechniczka? Bilans meczów z Meksykiem jest dla nas korzystny!

2022-11-22 6:30

Już we wtorek reprezentacja Polski rozpocznie swoje zmagania podczas katarskiego mundialu. Naszym pierwszym rywalem będą Meksykanie, z którymi w przeszłości mierzyliśmy się ośmiokrotnie. Bilans tych gier jest niemal remisowy, choć w jedynym starciu o stawkę górą byli biało-czerwoni. Czy kadra prowadzona przez Czesława Michniewicza będzie w stanie nawiązać do występu drużyny Antoniego Piechniczka, która podczas mundialu ’78 pokonała „El Tri”?

Polska na MŚ

Dla reprezentacji Polski występ w Katarze będzie drugim z rzędu a dziewiątym w ogóle na mistrzostwach świata. Przed czterema laty biało-czerwoni jednak rozczarowali, nie udało im się bowiem wyjść z grupy. Drużyna prowadzona wówczas przez Adama Nawałkę awans do dalszych gier zaprzepaściła w starciach przeciwko Senegalowi (1:2) oraz Kolumbii (0:3). Zwycięstwo w ostatnim meczu z Japonią (1:0) było jedynie na pocieszenie. Polacy zapowiadają jednak, że tym razem będzie inaczej, a celem minimum jest wyjście z grupy.

Wyrównany bilans przeciwko Meksykowi

Biało-czerwoni jak do tej pory mierzyli się z Meksykiem ośmiokrotnie. Bilans tych potyczek jest niemal remisowy – trzy razy wygrywał nasz zespół, dwukrotnie oba zespoły dzieliły się punktami, trzy razy górą byli natomiast nasi rywale. Co ciekawe, aż siedem razy graliśmy z Meksykiem towarzysko, jedynie raz był to z kolei mecz o  stawkę. Miało to miejsce w Argentynie, podczas MŚ 1978. Górą byli wówczas biało-czerwoni, którzy po dublecie Zbigniewa Bońka oraz trafieniu Kazimierza Deyny wygrali w Rosario 3:1. Ostatni raz z „El Tri” mierzyliśmy się natomiast przed pięcioma laty. W Gdańsku górą byli wówczas rywale, którzy po trafieniu Raula Jimeneza zwyciężyli 1:0.

MŚ w Katarze – grupa C

Zmagania w grupie C mistrzostw świata w Katarze zainauguruje mecz Argentyny z Arabią Saudyjską (22.11, godz. 11:00). W drugiej serii gier biało-czerwoni zmierzą się z Arabią Saudyjską (26.11, godz. 14:00), Meksyk zagra natomiast z Argentyną (26.11, godz. 20:00). W ostatniej serii gier rywalem Polaków będą natomiast Messi i spółka, „El Tri” zagrają natomiast z Saudyjczykami – oba mecze rozegrane zostaną 30.11 o godz. 20:00. Awans do 1/8 finału wywalczą dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

Sonda
Kto wygra mecz Polska - Meksyk?
Konferencja prasowa reprezentacji z Kataru. Bereszyński i Szymański przed meczem z Meksykiem

QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?

Pytanie 1 z 12
Zaczynamy od łatwego pytania. Kim jest ten piłkarz?
QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze