Cezary Kulesza, Czesław Michniewicz

i

Autor: Cyfrasport Cezary Kulesza, Czesław Michniewicz

Szczere słowa prezesa

Cezary Kulesza wyznał prawdę o relacjach z Michniewiczem. Nie owijał w bawełnę, tak to wygląda naprawdę

2022-12-06 21:55

Emocje po odpadnięciu Polski z mundialu wciąż nie ustają. Kibice żyją praniem brudów w reprezentacji, a na pierwszy plan wysunęły się nie najlepsze relacje Czesława Michniewicza z otoczeniem. Pojawiają się kolejne doniesienia o jego złych relacjach ze współpracownikami, na co zareagował Cezary Kulesza. Prezes PZPN wyznał prawdę o stosunkach z Michniewiczem. Nie owijał w bawełnę!

Zdecydowanie głośniej niż o sportowym aspekcie mistrzostw świata zrobiło się o pozaboiskowych sprawach reprezentacji Polski. Dzień po porażce z Francją (1:3) zaczęły wychodzić na jaw nowe fakty. Już gorące komentarze Roberta Lewandowskiego i Piotra Zielińskiego po ostatnim gwizdku sędziego wywołały sporo zamieszanie, ale znacznie większa afera dotyczy premii dla Biało-Czerwonych za wyjście z grupy mundialu po 36 latach. Ostatecznie premier Mateusz Morawiecki nie wypłaci kadrze żadnych pieniędzy, ale mleko się wylało i poniosło za sobą dalsze konsekwencje. W przestrzeni publicznej zaczęto mówić o napięciu pomiędzy Cezarym Kuleszą a Czesławem Michniewiczem. Selekcjoner miał poróżnić się z przełożonym m.in. w sprawie zameldowania rodzin piłkarzy w Katarze. Atmosfera wokół reprezentacji mocno zgęstniała, a Kulesza postanowił odnieść się do głośnych spekulacji.

Cezary Kulesza szczerze o relacjach z Michniewiczem. Taka jest prawda

Ja z trenerem Michniewiczem normalnie rozmawiam, mamy dobre stosunki. Dziś rozmawialiśmy dwa razy. Nie ma między nami złości czy niesnasek. Nie wiem, skąd biorą się różne plotki. Może źle się uśmiechnąłem albo miałem akurat posępną minę i ktoś dorobił do tego całą ideologię? - stwierdził 60-latek w rozmowie ze Sport.pl. Wraz z końcem roku kończy się też umowa PZPN z selekcjonerem, więc w najbliższym czasie musi zostać podjęta decyzja o przyszłości. Szef piłkarskiej centrali nie spieszy się jednak z formalnościami.

Nie ma daty [spotkania z Michniewiczem - red.], bo dopiero przylecieliśmy z Kataru, jeszcze rozpakowujemy walizki. Nie ma potrzeby szybkiego podejmowania decyzji. Kolejne mecze gramy pod koniec marca. Rozumiem, że media pragną szybkich newsów, ale nie działam pod wpływem emocji - wyjaśnił spokojnie prezes PZPN. - Byłem z zarządem PZPN zakwaterowany w innym hotelu. Nie doszło do żadnego zgrzytu między mną a trenerem w kwestii rodzin piłkarzy. To była wyłączna decyzja trenera - dodał w sprawie domniemanego konfliktu hotelowego. Biało-Czerwoni wrócili już do Polski, ale nie było to powitanie bohaterów:

Sonda
Czy Czesław Michniewicz nadal powinien być selekcjonerem reprezentacji Polski?
Powrót reprezentacji Polski z Mistrzostw Świata w Katarze

Polska kadra potrzebuje PILNYCH ZMIAN?

Posłuchaj oceny piłkarzy i trenera po mundialu w Katarze!

Listen to "KTO ZROBI PORZĄDEK W KADRZE? Oceniamy Polaków na Mistrzostwach Świata." on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze