Hans-Dieter Flick

i

Autor: East News Hans-Dieter Flick

Niemcy już wiedzą

Decyzja zapadła: nie będzie zmiany selekcjonera, choć jego podopieczni przedwcześnie odpadli z mundialu

2022-12-07 19:14

Już tylko osiem ekip zostało w grze o główne trofeum mundialu rozgrywanego na katarskich boiskach. Znacznie dłuższa jest liczba reprezentacji, ich kibiców i selekcjonerów rozczarowanych szybkim pożegnaniem z mistrzostwami świata. W wielu krajach i federacjach trwa rozliczenie mundialowego startu.

Kilku szkoleniowców jeszcze na miejscu, w Katarze, albo osobiście podjęło decyzję o zakończeniu pracy z podopiecznymi, albo stanęli w obliczu takiej informacji, przekazanej przez władze rodzimej federacji. Z Belgami nie będzie już pracować Roberto Martinez, Urugwajczycy szukają następcy Diego Alonso. Również i Polacy przyczynili się do jednej z trenerskich dymisji: decyzją szefów meksykańskiego związku piłkarskiego, rozwiązana została umowa Gerardo Martino.

Po wtorkowej porażce w meczu 1/8 finału z Marokiem, wielce niepewny jest los Luisa Enrique. Również i w Polsce trwa dyskusja nad przyszłością Czesława Michniewicza, którego kontrakt z PZPN obowiązuje jedynie do 31 grudnia 2022. Oficjalną decyzję w niespełna tydzień po powrocie kadrowiczów z Kataru podjął natomiast DFB, czyli federacja niemiecka.

Decyzja zapadła: nie będzie zmiany selekcjonera,

Mamy pełne zaufanie do Hansiego Flicka. Jesteśmy przekonani, że razem ze swoimi współpracownikami sprosta wyzwaniu” - powiedział prezes DFB, Bernd Neuendorf oznajmiając, że selekcjoner reprezentacji Niemiec pracować z nią będzie co najmniej do zakończenia turnieju EURO 2024. To właśnie jest owo wyzwanie stojące przed Flickiem; impreza odbędzie się przecież na niemieckich boiskach.

QUIZ 10 ciekawostek o Mundialu. Znasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 10
Pierwsze Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej odbyły się w:
Powrót reprezentacji Polski z Mistrzostw Świata w Katarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze