Jakub Kiwior

i

Autor: Cyfrasport Jakub Kiwior

Jakub Kiwior

Kim jest Jakub Kiwior? Sylwetka obrońcy reprezentacji Polski: klub, partnerka, kadra

2022-11-17 8:33

Jakub Kiwior to jedno z odkryć kadry w ostatnim czasie. Młody obrońca coraz lepiej radzi sobie na włoskich boiskach i wiele wskazuje na to, że może szybko opuścić słabą Spezię i trafić do lepszego klubu. Jego występy nie przeszły bez echa także w kadrze, gdzie Czesław Michniewicz może wykorzystywać Kiwiora do gry w preferowanym przez siebie ustawieniu z trójką obrońców, więc 22-latek znalazł się w kadrze na mundial.

Dla Jakuba Kiwiora wyjazd na mundial będzie największym wyzwaniem w jego dotychczasowej karierze. 22-latek występował już jednak pod wodzą Czesława Michniewicza w drużynach młodzieżowych, więc z pewnością jest to dla niego większy komfort. Co ciekawe, w poprzednim sezonie, gdy Kiwior walczył o miejsce w składzie Spezii, to grał jako defensywny pomocnik. Obecnie natomiast gra jako stoper, gdzie występował już wcześniej i tak też traktuje go Czesław Michniewicz – jako środkowego obrońcę do gry w trójce lub czwórce defensorów.

Jakub Kiwior – reprezentacja

Historia Jakuba Kiwiora w reprezentacji Polski jest dość krótka, bowiem debiut w seniorskiej kadrze zanotował dopiero w czerwcu tego roku, ale od tamtego czasu występuje w niej regularnie i uzbierał już 5 spotkań. Dużo więcej można powiedzieć na temat jego gry w drużynach młodzieżowych, w których grał od kategorii U16 aż do młodzieżówki U21, w której debiutował także pod wodzą Czesława Michniewicza i grał jeszcze w tym roku. W U21 uzbierał 15 występów, ale jeśli nie stanie się nic nieprzewidzianego, to szybko powinien zanotować więcej w dorosłej reprezentacji.

Jakub Kiwior – klub

Pierwsze piłkarskie kroki Jakub Kiwior stawiał w GKS Tychy, jednak stamtąd trafił do młodzieżówki Anderlechtu już w wieku 16 lat. Belgii też jednak nie zdołał zadebiutować w zespole seniorskim i trafił do ligi słowackiej – najpierw do Zeleziarne Podbrezova w styczniu 2019 roku, a pół roku później sprowadziła go MKS Żylina. Dobrymi występami w Żylinie na tyle spodobał się skautom, że latem 2021 roku Spezia postanowiła wydać na niego 2,2 mln euro i wszystko wskazuje na to, że lada moment włoski klub może sporo zarobić na młodym obrońcy – mówiono już o zainteresowaniu choćby Milanu.

Jakub Kiwior – partnerka, rodzina

Śledząc media społecznościowe Jakuba Kiwiora można dowiedzieć się, że przynajmniej od 2020 roku spotyka się on z piękną Klaudią Kowalczyk. Co dla niektórych może być zaskakujące, kobieta jest starsza od piłkarza reprezentacji Polski o 8 lat. Kowalczyk nie jest postacią anonimową w social mediach – ma 37 tys. obserwujących i zajmuje się m.in. tańcem, ma także własną markę odzieżową.

Jakub Kiwior – sylwetka

  • Jakub Kiwior
  • Data urodzenia: 15 lutego 2000
  • Klub: Spezia Calcio
  • Mecze/gole w kadrze: 5/0
  • Numer: 14
  • Debiut w kadrze: 11 czerwca 2022, Holandia – Polska 2:2
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze