Krzysztof Piątek

i

Autor: Cyfra Sport Krzysztof Piątek

Krzysztof Piątek

Kim jest Krzysztof Piątek? Sylwetka napastnika reprezentacji Polski: klub, rodzina, kadra

2022-11-14 13:48

Przed rokiem Krzysztof Piątek z powodu kontuzji opuścił Euro 2021, jednak teraz może cieszyć się z powołania na mistrzostwa świata w Katarze. Piłkarz grający na co dzień dla włoskiej Salernitany znalazł się w gronie czterech środkowych napastników, których selekcjoner Czesław Michniewicz postanowił zabrać na turniej.

Jeszcze do niedawna Krzysztof Piątek uchodził za jednego z najlepszych polskich napastników, będąc gwiazdą Milanu. Niestety, kariera zawodnika Biało-czerwonych nieoczekiwania wyhamowała. Dodatkowe problemy ze zdrowiem i złapaniem formy sprawiły, że Krzysztof Piątek miał problem z utrzymaniem miejsca w kolejnych drużynach. Na początku sezonu 2022/23, Polak udał się na wypożyczenie do włoskiej Salernitany, aby szukać szansy na grę przed mundialem.

Krzysztof Piątek - reprezentacja

Do tej pory Krzysztof Piątek miał okazję zagrać w 24. meczach z orzełkiem na piersi. Polski napastnik był także bliski wyjazdu na Euro 2020, które zostało rozegrane w ubiegłym roku, jednak wtedy z gry wyłączyła go poważna kontuzja. Teraz jednak Krzysztof Piątek został doceniony przez selekcjonera Czesława Michniewicza, który postanowił zabrać go na mistrzostwa świata w Katarze, wraz z Robertem Lewandowskim, Arkadiuszem Milikiem i Karolem Świderskim.

Krzysztof Piątek - klub

Zimą 2020 roku Krzysztof Piątek odszedł z Milanu i zdecydował się dołączyć do Herthy Berlin. Tam jednak Polak nie zrobił zbyt dużej kariery. Najpierw udał się na wypożyczenie do Fiorentiny, gdzie szukał minut przed mundialem, jednak pomimo całkiem niezłych występów Polaka, ekipa z Florencji nie zdecydowała się na jego wykupienie. To zmusiło Krzysztofa Piątka do pójścia na kolejne wypożyczenie, tym razem do Salernitany. Tam zagrał do tej pory w 11. meczach, co przełożyło się na 678 minut. W tym czasie strzelił 3 bramki i zanotował jedną asystę.

Krzysztof Piątek - żona, rodzina

Krzysztof Piątek może jednak liczyć na wsparcie swojej ukochanej żony. Piękna Paulina Piątek od lat tworzy udany związek z napastnikiem reprezentacji Polski, a w 2019 roku para zdecydowała się sformalizować swój związek i stanąć na ślubnym kobiercu. Kolejne wspólne zdjęcia Krzysztofa Piątka i jego ukochanej małżonki jedynie potwierdzają, jak silne uczucie ich łączy.

Krzysztof Piątek - sylwetka

  • Krzysztof Piątek
  • Data urodzenia: 1 lipca 1995
  • Klub: Salernitana / Hertha Berlin
  • Mecze w kadrze: 24
  • Numer: 23
  • Debiut w kadrze: 11 września 2018, Polska 1:1 Irlandia
Jerzy Engel prognozuje mundial Katar 2022
Najnowsze