Mateusz Wieteska

i

Autor: Cyfra Sport Mateusz Wieteska

Mateusz Wieteska

Kim jest Mateusz Wieteska? Sylwetka obrońcy reprezentacji Polski: klub, rodzina, kadra

2022-11-14 12:06

Wśród zawodników powołanych przez Czesława Michniewicza na mistrzostwa świata w Katarze znalazł się również Mateusz Wieteska, który od kilku miesięcy błyszczy na francuskich boiskach. Były obrońca Legii Warszawa od lipca broni barw Clermont, czym zasłużył sobie na powołanie od selekcjonera. W Katarze stanie przed szasną poprawienia swoich statystyk w kadrze.

Selekcjoner reprezentacji Polski, Czesław Michniewicz zdecydował się zabrać na mistrzostwa świata do Kataru pięciu środkowych obrońców. Wśród nich znalazło się miejsce m.in. dla Mateusza Wieteski, który jeszcze niedawno grał dla warszawskiej Legii. Od tego lata jednak stoper biega po francuskich boiskach w barwach Clermont, czym zasłużył sobie w oczach selekcjonera na powołanie.

Mateusz Wieteska - reprezentacja

Pod względem reprezentacyjnym, Mateusz Wieteska nie ma co prawda jeszcze zbyt wiele do powiedzenia, bowiem z orzełkiem na piersi zagrał do tej pory tylko jeden raz i z pewnością nie wspomina tego meczu najlepiej. W czerwcu tego roku, na PGE Narodowym Wieteska miał za zadanie zatrzymać Belgów, co ostatecznie się nie udało, a "Czerwone Diabły" wygrały 1:0.

Mateusz Wieteska - klub

W ostatnim czasie, przed wyjazdem do Francji, Mateusz Wieteska grał dla Legii Warszawa, a wcześniej dla Górnika Zabrze. Latem tego roku, po polskiego obrońcę zgłosiło się Clermont, które zapłaciło za niego 1,3 mln euro. Od tamtego czasu polski obrońca zwiększy swoją wartość i obecnie jest wyceniany przez "Transfermarkt" na 3 mln euro.

Mateusz Wieteska - żona, rodzina

Również Mateusz Wieteska ma poukładane życie prywatne i może powiedzieć, że spędza swoje życie u boku przepięknej partnerki, Klaudii Kurek. Reprezentant Polski i jego dziewczyna tworzą udany związek już od dłuższego czasu i oczywiście nie mogą bez siebie żyć. Gdy tylko piłkarz przeprowadzał się z Legii do Clermont, zjawiskowa Klaudia Kurek udała się z nim do Francji.

Mateusz Wieteska - sylwetka 

  • Mateusz Wieteska
  • Data urodzenia: 11 lutego 1995
  • Klub: Clermont
  • Mecze w kadrze: 1
  • Numer: 6
  • Debiut w kadrze: 14 czerwca 2022, Polska 0:1 Belgia
Jerzy Engel prognozuje mundial Katar 2022
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze