Kostaryka - Niemcy

Autor: Cyfra Sport Kostaryka - Niemcy

MŚ w Katarze

To zwycięstwo jest jak porażka dla Niemców! Byli mistrzowie świata i Kostaryka za burtą

2022-12-01 22:06

Mecz Niemiec z Kostaryką był dla obu drużyn szansą na awans do kolejnej fazy mistrzostw świata w Katarze. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Serge Gnabry. Podopieczni Hansiego Flicka kontrolowali spotkanie do końca pierwszej połowy, ale w drugiej części to rywale zaskoczyli byłych mistrzów świata doprowadzając do remisu za sprawą Tejeda, a następnie Vargas niespodziewanie wyprowadził Kostarykę na prowadzenie. Po chwili Havertz zdobył bramkę na 2:2, a po chwili na 3:2. Ostatecznie Fullkrug zapewnił zwycięstwo Niemcom w 91. minucie. Obie drużyny, a przede wszystkim "Die Mannschaft" przez zwycięstwo Japonii nad Hiszpanią nie zakwalifikowali się do kolejnej rundy, kończąc mistrzostwa świata na fazie grupowej.

Kostaryka - Niemcy 1:1 (0:1)

Bramki: Gnabry (10'), Tejeda (59'), Havertz (73', 85'), Fullkrug (90+1')

Kartki: żółte: Duarte

Kostaryka: Navas - Spence, Duarte, Manley, Vargas, Oviedo - Aguilera (Salas 46'), Borges, Tejeda, Campbell - Venegas

Niemcy: Neuer - Kimmich, Sule, Rudiger, Raum (Goetze 67') - Goretzka (Klostermann 46'), Gundogan (Fullkrug 55') - Gnabry, Musiala, Sane - Mueller (Havertz 67')

Mistrzostwa świata wchodzą w decydującą fazę. Spotkania grupowe dobiegają końca, a w 1/8 finału już zameldowało się kilka drużyn, m.in. Polska, która zmierzy się z Francją. Reprezentacja Niemiec znajduje się w niezbyt dobrej sytuacji, ponieważ na ten moment zajmują ostatnie miejsce, a przed nimi jest Hiszpania, Japonia oraz czwartkowy rywal - Kostaryka. Podopieczni Hansa Flicka muszą zwyciężyć, każdy inny wariant spowoduje odpadnięcie byłych mistrzów świata z turnieju.