Neymar

i

Autor: AP PHOTO Neymar

Neymar pójdzie na stół operacyjny. Koniec sezonu dla brazylijskiego gwiazdora

2023-03-06 18:27

Od kilkunastu dni chodził o kulach. Jako niepełnosprawny gratulował w sobotę Kylianowi Mbappé dwieście pierwszego gola dla PSG. W poniedziałek klub ogłosił, że sezon 2022-23 skończył się dla Neymara (31 l.). Będzie poddany operacji prawego stawu skokowego, po której rehabilitacja potrwa kilka miesięcy.

Brazylijski gwiazdor PSG kontuzji stawu doznał 20 lutego w meczu ligowym z Lille. To już po raz piąty licząc od roku 2018, gdy doznaje on urazu kostki w okresie luty – marzec. Wyjatkiem był przedkowidowy okres w roku 2020.

„Neymar junior miał w ostatnich latach kilka przypadków niestabilności prawej kostki. Po ostatnim skręceniu, którego doznał 20 lutego, personel medyczny Paris Saint-Germain zalecił operację naprawy więzadła, aby uniknąć poważnego ryzyka nawrotu. Ta konieczność potwierdzona została przez zespół specjalistów, którzy dokonali konsultacji. Operacja zostanie przeprowadzona w najbliższych dniach w szpitalu ASPETAR w Dosze. Spodziewana jest przerwa od trzech do czterech miesięcy przed powrotem do wspólnych treningów” - obwieścił oficjalnie paryski klub.

Neymar związany jest kontraktem z PSG do czerwca 2027 roku. Klub był gotów rozstać się z nim minionego lata, gdyby pojawiła się dobra oferta. Teraz trudniej będzie znaleźć odpowiedniego kontrahenta dla Brazylijczyka.

Najnowsze