Autor: AP

Argentyna może drżeć

Niewiarygodna statystyka Polaków! Pod tym względem są nie do zniszczenia

2022-11-27 12:29

Polska pokonała Arabię Saudyjską 2:0 i po dwóch kolejkach jest liderem grupy C. Biało-Czerwoni są w bardzo dobrej sytuacji przed decydującymi spotkaniami, ale o awans do 1/8 finału będziemy zapewne drżeć do ostatnich sekund środowych potyczek. Po sobotnim zwycięstwie wrażenie robi jednak przede wszystkim jedna ze statystyk.

Starcie z Arabią było niezwykle emocjonujące. Polska objęła prowadzenie w 39. minucie, ale jeszcze przed przerwą rywale mogli wyrównać - Wojciech Szczęsny w wielkim stylu obronił jednak rzut karny i dobitkę. W drugiej połowie kibice na nudę również nie mogli narzekać, ale na nasze szczęście wynik spotkania w końcówce ustalił Robert Lewandowski. Po dwóch kolejkach Polska jest zatem liderem grupy C, ale wciąż musi drżeć o awans do 1/8 finału. Remis lub wygrana z Argentyną na sto procent da nam przepustkę do fazy pucharowej, ale w przypadku porażki w ruch mogą pójść nawet kalkulatory.

Niesamowita statystyka reprezentacji Polski

Wracając jednak do meczu z Arabią, to wrażenie zrobiła na nas przede wszystkim jedna ze statystyk. Jak podali analitycy firmy Opta, Polska wygrała wszystkie spotkania na mistrzostwach świata, w których jako pierwsza wychodziła na prowadzenie. Licząc sobotnią potyczek takich batalii było już w sumie 15! Jeśli Biało-Czerwoni również jako pierwsi trafią z Argentyną, to Leo Messi i spółka będzie w poważnych tarapatach...

ŁZY Lewandowskiego. Zadedykował bramkę ZMARŁEMU OJCU...