Kamil Grabara

i

Autor: Cyfrasport Kamil Grabara w meczu Polska - Walia

poniesie konsekwencje?

Ostre słowa w kierunku Kamila Grabary. Były reprezentant mocno skomentował wypowiedź młodego bramkarza

2022-11-17 16:20

Kamil Grabara początkowo nie był wybrany do 26-osobowego zespołu, jaki ma reprezentować nasz kraj na mistrzostwach świata w Katarze. Grabara był zawiedziony tym faktem i w swojej wypowiedzi po powołaniach stwierdził, że być może powinien zaoferować się duńskiej reprezentacji. Te słowa nie spodobały się wielu kibicom, a także byłemu reprezentantowi polski i wiceprezesowi PZPN, Markowi Koźmińskiemu. Jego zdaniem Grabara powinien odpowiedzieć za swoje słowa.

Przypomnijmy, że Kamil Grabara udzielił wywiadu, który odbił się szerokim echem, choć trudno traktować jego słowa z pełną powagą. – Nikt nie ma zagwarantowanego miejsca w kadrze na mundial i może po prostu nie jestem wystarczająco dobry. (...) Koniec końców jestem Polakiem i zawsze będę trzymał się drużyny narodowej. Ale jest też inna drużyna, która gra w biało-czerwonych barwach, której na pewno też będę kibicował. Uważam, że jedna z tych drużyn ma nieco większe szanse na tytuł niż druga, więc zastanawiam się, czy po drodze zmienię koszulkę i nauczę się nowego hymnu narodowego – powiedział Grabara w duńskich mediach. Żart czy też nie, to wypowiedź ta nie spodobała się wielu fanom. Jeszcze ciekawiej zrobiło się, gdy Grabara jednak wskoczył do kadry na mundial, bo wypadł z niej Bartłomiej Drągowski. Były wiceprezes PZPN Marek Koźmiński uważa, że Grabara powinien za te słowa ponieść odpowiedzialność.

Marek Koźmiński stanowczo o słowach Grabary: musi za to beknąć

Były reprezentant Polski jest jednym z tych, którym słowa Grabary nie przypadły do gustu. – To jest bardzo dobry bramkarz, ale nie zrobił kroku, żeby być wyżej w hierarchii. Moim zdaniem, po przyjeździe na zgrupowanie musi za to beknąć. To było obraźliwe. Po pierwsze wobec trenera, który wybrał kogoś innego. Miał prawo, to nie była kontrowersyjna decyzja. Druga sprawa, to jest obraźliwe dla kibiców, dla narodu. Poczułem się obrażony – powiedział wprost Koźmiński na antenie Canal +.

PKO Ekstraklasa Raport odc. 13
Najnowsze