Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

Wiadomość do Lewego

Robert Lewandowski otrzymał specjalną wiadomość. Ujawniono jej treść, padły konkretne słowa

2022-11-24 9:52

Robert Lewandowski na zawsze zapamięta wydarzenia z meczu Polska - Meksyk i nie będą to wspomnienia miłe. Kapitan reprezentacji biało-czerwonych miał znakomitą okazję, aby dać kadrze trzy punkty w otwierającym spotkaniu, ale zmarnował rzut karny, co w jego karierze zdarza się bardzo rzadko. Do Lewandowskiego płyną słowa wsparcia, a zawodnik otrzymał również wiadomość od przyjaciela.

Można było rozpisać wiele scenariuszy meczu z Meksykiem, można było brać pod uwagę wiele ewentualności, ale chyba trudno było spodziewać się, że w jednym z najważniejszych meczów w karierze Robert Lewandowski nie trafi z rzutu karnego. W drugiej połowie spotkania z Meksykiem kapitan reprezentacji Polski najpierw był faulowany, a następnie sam podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze.

Lewandowski dostał specjalną wiadomość. Peszko ujawnił, co mu napisał

Niestety strzelił w róg bramki, który wybrał Guillermo Ochoa i meksykański bramkarz okazał się lepszy w tym pojedynku. Wielce prawdopodobne jest, że gdyby Lewandowski trafił, Polska zainkasowałaby komplet punktów i zrobiła poważny krok w kierunku awansu do fazy pucharowej. A teraz to wciąż zadanie niebywale trudne. Po nietrafiony karnym spłynęło wiele słów wsparcia dla Lewandowskiego. Wiadomość do napastnika napisał również Sławomir Peszko, o czym opowiedział w rozmowie z portalem Interia.pl. - Napisałem mu wiadomość, żeby podniósł głowę, bo ten karny nie decydował ani o mistrzostwie świata, ani o odpadnięciu z grupy - zdradził były reprezentant Polski.

- Teraz ambicja nie da mu spać, nie da mu normalnie żyć. Będzie o tym rozmyślał, ale poradzi sobie z tą trudną sytuacją - dodał Peszko i zastanawiał się również, dlaczego Lewandowski zmienił sposób wykonywania jedenastki. - Nie rozumiem natomiast dlaczego nagle zmienił styl, czemu nie zrobił swojego charakterystycznego nabiegu. Zdecydował, że zrobi to na jedno tempo - może chciał zaskoczyć bramkarza? Może wybiło go z rytmu oczekiwanie na karnego? - rozważał Peszko.

Sonda
Czy Robert Lewandowski strzeli co najmniej jednego gola na mundialu w Katarze?
Mateusz Borek po meczu Polska - Meksyk
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze