Wojciech Szczęsny: karny Polska - Argentyna

i

Autor: TVP Sport / ZRZUT EKRANU Wojciech Szczęsny: karny Polska - Argentyna

Sędzia będzie miał problemy?

Sędzia meczu Polska - Argentyna wyrzucony z mundialu? Ekspert nie ma wątpliwości, to powinni zrobić!

2022-12-01 11:28

Mecz Polaków z Argentyną zakończył się zwycięstwem drużyny Albicelestes. Mimo to, duże słowa krytyki zgarnął w swoim kierunku arbiter spotkania, Pol van Boekel, który podyktował rzut karny. Zdaniem byłego arbitra międzynarodowego, Marijo Strahonji, dalsze uczestnictwo Holendra w mistrzostwach świata po błędzie, jaki popełnił w meczu Polaków, byłoby niesprawiedliwością względem innych arbitrów, którzy występują na mundialu.

Rzut karny w meczu Polska - Argentyna był bardzo dyskusyjny i, mimo że Wojciech Szczęsny stanął na wysokości zadania, to Pol van Boekel, który zarządził wykonanie "jedenastki" znalazł się na ustach krytyków. Były arbiter międzynarodowy, Chorwat Marijo Strahonja stwierdził, że Holender po swoim przewinieniu powinien nie brać udziału w większej ilości mistrzostw świata, a arbitrzy odpowiedzialni za mecz, powinni być oddelegowany do domów.

Polska - Argentyna. Były arbiter międzynarodowy nie ma wątpliwości co do pracy arbitrów

Były arbiter międzynarodowy zwraca uwagę, że po błędzie arbitrów w meczu Polaków z Argentyną, nie powinni oni zostawać dłużej na mistrzostwach świata.

- Nie mogę powiedzieć, że nie rozumiem sytuacji, ale tu nie ma podstaw do podyktowania rzutu karnego. Bramkarz idzie po piłkę, ten dotyk palcami na twarzy Messiego nie ma ani impetu, ani intencji. Wezwali go do ekranu, przez to obniża się próg interwencji dla VAR-u. Na tej podstawie powinni mieć co najmniej dwadzieścia interwencji w meczu (...) Największy błąd popełnił sędzia Pol van Boekel, bo to on miał wpływ na zachowanie Makkeliego. Ze swoim autorytetem powinien był podziękować VAR-owi i powiedzieć, że to nie był rzut karny. Gdybyśmy znowu mieli ich oglądać na MŚ, byłoby to niesprawiedliwe w stosunku do pozostałych sędziów - mówi Marijo Strahonja cytowany przez "sport.pl".

Marina przed Polska - Argentyna: Po obronie Wojtka leciały mi łzy!
Sonda
Kto wygra mecz Polska - Francja w 1/8 finału MŚ w Katarze?

Przed nami HISTORYCZNY MECZ!

Dlaczego Polska może wygrać z Francuzami? Posłuchaj!

Listen to "GRAMY Z FRANCJĄ ten mecz przejdzie do historii." on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze