USA - Walia WYNIK

Autor: Cyfrasport USA - Walia WYNIK

MŚ Katar 2022

Walia pokazała ogromny charakter! Odrobiła straty z USA, Bale przeszedł do historii [WYNIK]

2022-11-21 22:04

USA - Walia WYNIK. Cóż to był za mecz na zakończenie drugiego dnia mundialu! Przez długi czas wydawało się, że USA zniszczą powrót Walii po 64 latach na mistrzostwa świata, ale drużyna Roba Page'a pokazała olbrzymi charakter. Po słabej pierwszej połowie, w której Walijczycy byli jedynie tłem dla rywali, wszystko zmieniło się w drugiej części gry. Walia napierała i napierała, aż w końcu w 82. minucie Gareth Bale wykorzystał rzut karny. Kapitan Wyspiarzy przeszedł do historii jako pierwszy walijski strzelec gola na MŚ od 1958 roku! Był to też gol na wagę remisu.

USA - Walia 1:1 (1:0)

Bramki: Weah (36') - Bale (82' - k.)

Kartki: Dest, McKennie, Ream, Acosta - Bale, Mepham

USA: Turner - Dest (74', Yedlin), Zimmerman, Robinson, Ream - Adams, Musah (74', Acosta), McKennie (66', Aaronson) - Pulisic, Weah (88', Morris), Sargent (74', Wright)

Walia: Hennessey - Davies, Mepham, Rodon - N. Williams (79', Johnson), Ramsey, Roberts, Ampadu (90+5', Morrell) - Wilson (90+3', Thomas), Bale, James (46', Moore)

Mecz USA z Walią ciekawił wielu kibiców, bowiem mierzyła się w nim najmłodsza drużyna mistrzostw z tą, która wróciła na salony po 64 latach przerwy. Być może to splątało nogi Walijczykom, którzy w pierwszej połowie właściwie nie istnieli. Dali się zdominować rywalom, a ci wyszli na prowadzenie po znakomitej akcji w 36. minucie. Christian Pulisic świetnie wypuścił Timothy'ego Weaha, a syn legendarnego George'a [zdobywcy Złotej Piłki 1995 i obecnego prezydenta Liberii - przyp. red.] ze stoickim spokojem pokonał walijskiego bramkarza. Wynik 1:0 był tak naprawdę najmniejszym wymiarem kary, ale stracona bramka wyraźnie pobudziła zespół z Wielkiej Brytanii. W przerwie trener również dotarł do piłkarzy, co objawiło się w drugiej połowie.

Już pomiędzy pierwszą a drugą połową Rob Page dokonał zmiany systemu. Za Daniela Jamesa wszedł typowy napastnik - Kieffer Moore i zaczął sprawiać ogromne problemy amerykańskim obrońcom. W drugiej części gry obraz na boisku diametralnie się zmienił i to Walijczycy przeważali. Regularnie atakowali bramkę USA, pod którą z każdą minutą robiło się coraz cieplej. W końcu nadeszła 80. minuta, w której Walker Zimmerman popełnił błąd w polu karnym i wyciął Garetha Bale'a przy próbie interwencji. Sędzia słusznie odgwizdał rzut karny, a do piłki podszedł sam poszkodowany, który oddał potężny strzał i przełamał ręce interweniującego bramkarza. Tym samym Bale stał się pierwszym walijskim strzelcem gola na MŚ od 1958 roku, a to trafienie okazało się decydujące dla losów meczu USA - Walia. Zapewne żadna z drużyn nie jest zadowolona z remisu, ale zarówno Amerykanie, jak i Walijczycy muszą pogodzić się z podziałem punktów po naprawdę ciekawym meczu. Poniżej nasza relacja na żywo z meczu USA - Walia:

Czy Polacy wyjdą z grupy na mistrzostwach świata w Katarze?