Zbigniew Boniek, Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfrasport Zbigniew Boniek, Robert Lewandowski

Były prezes PZPN szczerze

Zbigniew Boniek wysłał Lewandowskiemu wyjątkową wiadomość. Przekazał mu ważne słowa, opowiedział o jego bólu

2022-11-23 8:58

Po wtorkowym meczu otwarcia mundialu Polska - Meksyk zdecydowanie najwięcej mówi się o zmarnowanym rzucie karnym Roberta Lewandowskiego. Była to wyśmienita okazja, by objąć prowadzenie i powalczyć o wymarzone otwarcie mistrzostw świata, jednak Guillermo Ochoa wygrał starcie z "Lewym". To mocno zabolało polskiego kapitana, czego nie ukrywał. Zbigniew Boniek postanowił wysłać Lewandowskiemu wyjątkowego SMS. Były prezes PZPN i legendarny piłkarz przekazał mu ważne słowa otuchy.

Nie da się ukryć, że po wtorkowym meczu większość polskich kibiców odczuwa spory niedosyt. Z jednej strony bezbramkowy remis z Meksykiem niczego nie przesądził i jest to najlepsze otwarcie mistrzostw świata w wykonaniu Polski od 1986 roku. Z drugiej jednak była ogromna szansa na cenne zwycięstwo, a mało kto spodziewał się, że w najważniejszym momencie zawiedzie lider i kapitan drużyny - Robert Lewandowski. Od kilku lat jest on uznawany za jednego z najlepszych wykonawców rzutów karnych na świecie, ale tym razem przegrał rywalizację z bramkarzem rywali. Już na gorąco nie ukrywał, że jest to bolesna chwila. - Nie strzeliłem, więc na pewno to boli.  To jest karny, nie da się tego wytłumaczyć. To jest loteria - mówił po meczu w strefie wywiadów. Spore wsparcie w trudnej chwili okazał mu Zbigniew Boniek.

Zbigniew Boniek wysłał Lewandowskiemu wyjątkową wiadomość. Ważne słowa legendarnego piłkarza

Były prezes PZPN i wybitny polski piłkarz doskonale wie, jak to jest nie wykorzystać rzutu karnego w ważnym meczu na mundialu. W 1978 r. był jednym z liderów reprezentacji, która przegrała w kluczowym spotkaniu drugiej fazy grupowej MŚ z Argentyną 2:0, a jedenastki na 1:1 nie wykorzystał Kazimierz Deyna. Teraz Lewandowski nawiązał niejako do tej smutnej historii, a Boniek nie mógł przejść obok tego obojętnie. W rozmowie z RMF FM opowiedział, jak wsparł kapitana Biało-Czerwonych po meczu z Meksykiem.

Wysłałem do Roberta SMS po meczu. Żeby się nie martwił, że karnego może każdy nie strzelić, żeby był spokojny. Niech bierze drużynę i niech dalej walczą, bo takie jest życie sportowca. Życie sportowca to wielka przyjemność, ale czasami są takie trudniejsze chwile - stwierdził 66-latek. - W takim meczu nie strzelić karnego, dla takiego zawodnika, o takiej ambicji, to na pewno go tam boli i uwiera. Ale trzeba o tym zapomnieć i iść do przodu - dodał. Trudno nie przyznać mu racji, zwłaszcza że już w sobotę Lewandowski i reprezentacja Polski stanie przed kolejnym wyzwaniem. Tym razem zagra w niezwykle ważnym meczu z Arabią Saudyjską.

Sonda
Czy Robert Lewandowski strzeli co najmniej jednego gola na mundialu w Katarze?
Mateusz Borek po meczu Polska - Meksyk

Jakie są REALNE szanse Polski na mundialu?

Posłuchajcie! Oceniają Borek, Engel i Żewłakow!

Listen to "Oceniamy szanse Polaków na mundialu. Komentują Żewłakow, Engel, Borek. SuperSport+." on Spreaker.
Najnowsze