David Alaba

i

Autor: Instagram/ da_27 David Alaba

Kumpel Lewandowskiego podjął odważną decyzję. Tego nikt się po nim nie spodziewał

2021-07-21 16:05

David Alaba po zakończeniu swojej przygody w Bayernie Monachium postanowił kontynuować karierę w barwach Realu Madryt, gdzie jak się okazało zastąpi Sergio Ramosa. Hiszpańska legenda "Królewskich" odeszła do Paris Saint-Germain, zostawiając nie tylko miejsce w pierwszym składzie, ale również numer "4". Hiszpańscy dziennikarze spekulowali, że Austriak nie weźmie na siebie takiego ciężaru jak założenie numeru Ramosa, jednak ten ich zaskoczył.

Decyzja Davida Alaby, który postanowił zakończyć swoją przygodę w Bayernie Monachium po dziesięciu latach była wielkim ciosem dla wielu kibiców ekipy z Bawarii. Austriak po wypełnionym kontrakcie postanowił przenieść się do stolicy Hiszpanii i kontynuować swoją karierę w Realu Madryt. Były kolega Roberta Lewandowskiego z klubowej szatni będzie jednak nie tylko wzmocnieniem "Królewskich" w defensywie, ale również liderem linii obrony po tym, jak z Estadio Santiago Bernabeu postanowił odejść Sergio Ramos. Hiszpan, który niewątpliwie zalicza się do grona legend ekipy z Madrytu, od 16. lat reprezentował białe barwy pozostawił po sobie nie tylko miejsce w pierwszym składzie, ale również numer na koszulce. 

Alaba przejmuje numer Ramosa

Przed prezentacją Davida Alaby w ekipie "Królewskich" hiszpańscy dziennikarze zastanawiali się, z jakim numerem występować będzie Austriak, przy okazji nie dowierzając, że może on sięgnąć po "4", którą pozostawił po sobie Sergio Ramos. Okazuje się jednak, że doświadczonemu środkowemu obrońcy, który z Bayernem Monachium sięgnął po wszystko, co tylko było do wygrania, niestraszna jest presja i zdecydował się on występować właśnie z numerem "4". 

Wojciech Szczęsny w zmysłowym geście łapie Marinę pod biust i daje namiętnego buziaka. Publiczne amory pary

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Sousę. "Z nim nasze szanse na mundial to..." | Futbologia
Sonda
Czy Carlo Ancelotti to odpowiedni trener dla Realu Madryt?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze