Robert Lewandowski

Autor: AP PHOTO/JOAN MONFORT Robert Lewandowski

po prostu wow

Robert Lewandowski naprawdę to zrobił! Po meczu z Sevillą wszyscy mówią tylko o tym

2024-10-21 7:29

W meczu 10. kolejki LaLiga, FC Barcelona rozbiła Sevillę aż 5:1 i duży udział w tym meczu miał również Robert Lewandowski, który dwukrotnie wpakował piłkę do siatki. Nie były to jednak zwykłe gole dla kapitana reprezentacji Polski, bowiem po drugim z nich wyprzedził on Gerda Muellera w klasyfikacji strzelców wszechczasów w najsilniejszych pięciu ligach w Europie. Polak ma już na swoim koncie 366 takich goli. Przed nim tylko Cristiano Ronaldo i Leo Messi.

Spotkanie Barcelony z Sevillą miało być nie tylko kolejnym spotkaniem Roberta Lewandowskiego w tym sezonie LaLiga, ale również debiutem Wojciecha Szczęsnego w nowych barwach. Polski golkiper ostatecznie nie pojawił się na murawie, a bramki Katalończyków dalej strzegł Iniaki Pena, ale za to po drugiej stronie murawy błyszczał Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski najpierw otworzył wynik spotkania, wykorzystując rzut karny, a kilkanaście minut później znów wpisał się na listę strzelców. Hattricka co prawda nie udało się zdobyć, bo Hansi Flick postanowił zdjąć Polaka z murawy w 66. minucie, jednak jego dwa trafienia sprawiły, że ten znów okazał się lepszy od legendarnego Gerda Muellera. Pierwszym golem w meczu Lewandowski wyrównał wynik Niemca w klasyfikacji strzelców wszechczasów w TOP 5 lig europejskich, a chwilę później już samodzielnie objął trzecie miejsce w stawce.

QUIZ. Ile wiesz o Wojciechu Szczęsnym? Mniej niż 8/15 to wstyd!

Pytanie 1 z 15
Zacznijmy od czegoś łatwego. Wojciech Szczęsny jest synem innego, znanego bramkarza. Podaj jego imię

Gerd Mueller znowu wyprzedzony przez Lewandowskiego

Obecnie Robert Lewandowski ma na swoim koncie 366 goli strzelonych w najlepszych ligach w Europie. Legendarny Gerd Mueller, w czasie swojej kariery, był w stanie strzelić 365 bramek. Przed kapitanem reprezentacji Polski zostali już tylko Leo Messi i Cristiano Ronaldo - kolejno 496 i 495 bramek.

Lewandowski liderem klasyfikacji króla strzelców LaLiga

Teraz Robert Lewandowski może już tylko śrubować swój wynik. Jego forma w tym sezonie każe sądzić, że kapitan reprezentacji Polski może strzelić na hiszpańskich boiskach jeszcze wiele bramek. Tylko w tym sezonie "Lewy" wpisał się na listę strzelców aż 12 razy w 10 meczach LaLiga. Do tego strzelił on dwie bramki w dwóch spotkaniach Ligi Mistrzów. Polak oczywiście prowadzi w klasyfikacji króla strzelców LaLiga. Drugi w stawce Kylian Mbappe ma zaledwie połowę dorobku Lewandowskiego, czyli 6 goli.