Piotr Zieliński, Robert Lewandowski, Maciej Rybus

Autor: Cyfra Sport Piotr Zieliński, Robert Lewandowski, Maciej Rybus przed meczem z Kolumbią na MŚ 2018

Amp futboliści pokazali Lewandowskiemu jak się walczy o marzenia. Piękne słowa

2018-11-02 8:39

To był przepiękny dzień dla naszej ampfutbolowej reprezentacji. Niepełnosprawni piłkarze z Polski w czwartek awansowali do ćwierćfinału mistrzostw świata! Biało-czerwoni wygrali z Haiti 2:1. Ich sukces odbił się głośnym echem w całym kraju. Informacja dotarła również do Roberta Lewandowskiego. "Lewy" w pięknych słowach pogratulował tego wielkiego sukcesu.

Wygrana reprezentacji Polski nad Haiti na ampfutbolowych mistrzostwach świata była niespodzianką. Rywale, dość niespodziewanie wygrali swoją grupę i wyprzedzili w niej między innymi aktualnego wicemistrza globu - Angolę. Przeciwko biało-czerwonym już w 2. minucie strzelili gola na 1:0. Nasza drużyna na szczęście się nie załamała. Jedenaście minut po stracie gola wyrównał Bartosz Łastowski. Ten sam zawodnik w ostatniej minucie gry przesądził o awansie Polaków do ćwierćfinału, strzelając na 2:1.

Nie trudno się domyślić, że po końcowym gwizdku w polskim obozie zapanował prawdziwy szał radości. Nasi reprezentanci w amoku wbiegli na boisko i świętowali ogromny sukces. Odbił się on głośnym echem w całym kraju. Uwagę zwrócił na niego również sam Robert Lewandowski, który w pięknych słowach pogratulował awansu.

"Mistrzowie. Udzieliliscie lekcji jak walczy się o marzenia do końca. Jestem z Was dumny" - napisał na Twitterze napastnik Bayernu Monachium.