Harry Kane

i

Autor: enviro warrior flickr.com Harry Kane

Anglicy boją się przejawów rasizmu w Polsce. Ma być gorzej niż na Węgrzech!

2021-09-06 11:31

Piłkarze reprezentacji Anglii zostali wygwizdani i obrażeni na tle rasistowskim w Budapeszcie podczas meczu z Węgrami. Kibice ekipy Madziarów stworzyli piekło graczom Garetha Southgate’a. Dziennikarze „The Telegraph” są przekonani, że w Warszawie na PGE Narodowym atmosfera może być równie gorąca. Ich zdaniem może być nawet gorzej.

Tamtejsi eksperci obawiają się, że źle zostanie przyjęty gest klęknięcia na jedno kolano. Od miesięcy jest to symbol - znak walki z dyskryminacją rasową. Podczas czwartkowego meczu Węgry-Anglia (0:4) działy się toksyczne i przykre sceny. Z trybun w kierunku piłkarzy reprezentacji Anglii leciały kubki z piwem. Mimo że duży dystans do sprawy pokazał Jack Grealish (w pewnym momencie wziął jeden z kubków i nawet spróbował złocistego płynu), to niesmak w angielskich mediach jest spory.

Wulgarne przyśpiewki polskich kibiców na meczu z San Marino! Wrócił dawno nie słyszany tekst

Kazimierz Węgrzyn MASAKRUJE kadrę. Nie zostawia na piłkarzach suchej nitki | Futbologia

Węgrów do lepszego zachowania nie namówili nawet piłkarz i selekcjoner Marco Rossi. Wszyscy zgodnie wystosowali przed meczem specjalny apel do kibiców. - Piłkarze reprezentacji Anglii mogą zostać obrażeni i wygwizdani w Warszawie jeszcze bardziej niż w Budapeszcie. Reprezentacja musi być przygotowana na jeszcze głośniejsze gwizdy niż w trakcie tych fatalnych scen na Węgrzech - tak zaalarmował brytyjski "The Telegraph".

Kazimierz Węgrzyn bezlitosny dla reprezentanta Polski. Mocno się po nim przejechał | Futbologia

Wściekły po meczu z Węgrami był selekcjoner wicemistrzów Europy Gareth Southgate. - Mam nadzieję, że ci ludzie zostali zarejestrowani przez kamery i zostaną potraktowani we właściwy sposób. Świat się zmienia i choć niektórzy ludzie tkwią w swoich sposobach myślenia, to w końcu staną się dinozaurami - rzucił po meczu. Wszystkie przejawy agresji i rasizmu zostały zgłoszone przez Anglików do FIFA. Piłkarskie władze już wszczęły postępowanie.

Polska - Albania: Zwariowana radość prezydenta Dudy po golu [ZDJĘCIA]

Mecz Polska - Anglia na PGE Narodowym już w środę 8 września o godz. 20.45.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze