Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

okropieństwo

Aż serce pęka, jakiego okropieństwa w Niemczech doświadczał Robert Lewandowski. Wyciągnął prawdę dopiero po latach

2023-08-04 16:08

Obecnie Robert Lewandowski zalicza się do grona najlepszych zawodników na świecie, który zyskał ogromną popularność przez swoje kolejne świetne występy. Zanim jednak kapitan reprezentacji Polski doszedł na szczyt musiał radzić sobie z prawdziwymi okropieństwami. Jeszcze jako zawodnik Borussi Dortmund na początku swojej przygody w Niemczech, polski napastnik nie był zbyt ceniony, o czym opowiedział w rozmowie dla "L'Equipe".

Pomimo 35 lat na karku, Robert Lewandowski wciąż gra na naprawdę wysokim poziomie, będąc obecnie jednym z największych gwiazdorów Barcelony. Kapitan reprezentacji Polski na światowy szczyt wszedł dzięki swoim znakomitym występom przede wszystkim w barwach Bayernu Monachium, z którym sięgnął po masę krajowych tytułów oraz Ligę Mistrzów. Jego droga na szczyt nie była jednak usłana różami, o czym "Lewy" postanowił powiedzieć po latach w rozmowie z francuskim "L'Equipe".

QUIZ: Jak dużo wiesz o osiągnięciach Roberta Lewandowskiego?

Pytanie 1 z 11
Na początek coś prostego. Ile razy Lewandowski został mistrzem Niemiec?

Robert Lewandowski dopiero po latach ujawnił, czego doświadczał w Niemczech. Aż serce pęka. Prawdziwe okropieństwo

Okazuje się, że początek jego przychody w Borussi Dortmund był zdecydowanie cięższy, niż można by się spodziewać, a ze względu na swoje pochodzenie, kapitan biało-czerwonych spotykał się wręcz z pogardą, przez którą uronił nawet wtedy kilka łez. Dopiero po latach zdecydował się ujawnić, jak naprawdę wyglądały jego początki w drodze na szczyt.

Aż serce pęka, jakiego okropieństwa w Niemczech doświadczał Robert Lewandowski. Wyciągnął prawdę dopiero po latach

- Doświadczyłem nie braku szacunku, ale pogardy. Kiedy zaczynałem, ludzie niekoniecznie we mnie wierzyli, ponieważ byłem młodym chłopakiem z Polski. Dawno żaden Polak nie osiągnął takiego poziomu, więc to musiało być niemożliwe. Było kilka łez i dużo nieporozumień - wyznał kapitan reprezentacji Polski w wywiadzie dla francuskiego dziennika, wspominając trudne czasy.

Sonda
Jak oceniasz zarobki Roberta Lewandowskiego w Barcelonie?
Listen on Spreaker.
Najnowsze