Kamil Glik

i

Autor: Cyfra Sport Kamil Glik

Nie był pupilem?

Bardzo mocna wypowiedź o Kamilu Gliku. Taki stosunek mieli do niego selekcjonerzy. Bolesna prawda

2023-08-11 12:23

1 lipca wygasł kontrakt Kamila Glika z Benevento Calcio. Do tej pory nie poznaliśmy nowego zespołu środkowego obrońcy i pozostaje on bezrobotny. O przyszłość Glika nie martwi się jednak jego menedżer, Jarosław Kołakowski, który jest pewien, że razem z Glikiem zdołają znaleźć idealną drużynę. Ponadto podjął również temat występów obrońcy w reprezentacji Polski i podejścia selekcjonerów do jego osoby.

Jak powiedział Kołakowski w rozmowie z Polsat Sport, wyniki Benevento z Glikiem w składzie wyglądają bardzo przyzwoicie. - Dziś wszyscy akcentują fakt, że Benevento spadło do trzeciej ligi, ale nikt nie zauważa tego, że z Kamilem w składzie zespół punktował na poziomie uczestnika barażów, a nie spadkowicza.” Dodaje również, że ich celem jest pozostanie we Włoszech: „Pomimo tego, co się stało z Benevento, Kamil cały czas ma dobrą renomę we Włoszech. Włoski kierunek jest dla niego najbardziej pożądany. Pojawiały się oferty z innych państw, ale nie decydowaliśmy się na nie - opowiedział Kołakowski.

Glik nie był pupilem trenerów? Menedżer mówi wprost

Kołakowski nie szczędził swojemu klientowi ciepłych słów. - Choć Kamil nie był pupilem u każdego selekcjonera, to dla kadry stawał na każde wezwanie i grał nawet z „urwaną” nogą. Ma już na koncie 102 mecz w barwach narodowych, co przy tych okolicznościach jest naprawdę dorobkiem nie lada. Jest bezwzględnie najlepszym polskim obrońcą w ostatnich 15 latach - powiedział menedżer piłkarza.

Glika na transfer namawiał Grosicki, ale ten pozostaje bez klubu. Czy wróci do ekstraklasy?

W zeszłym sezonie Kamil Glik rozegrał 19 meczów w barwach Benevento, na więcej nie pozwoliły mu niestety urazy. W wielu spotkaniach pełnił rolę kapitana drużyny. Bez jego pomocy Benevento nie radziło sobie najlepiej i spadło do Serie C. Obecnie Glik poszukuje nowego pracodawcy.

Sonda
Czy Fernando Santos powinien powołać Kamila Glika?
Tak do walki we Wrocławiu trenuje mistrz świata Ołeksandr Usyk
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze