Autor: Cyfrasport Polska - Włochy STREAM ONLINE NA ŻYWO Liga Narodów: Polska - Włochy LIVE STREAM w INTERNECIE Polska - Włochy TRANSMISJA ONLINE

Historyczne zwycięstwo Polski w Lidze Narodów! Glik i Grosicki bohaterami meczu z Bośnią i Hercegowiną

Reprezentacja Polski wygrała swój pierwszy mecz w Lidze Narodów! W poniedziałek pokonała na wyjeździe Bośnię i Hercegowinę 2:1. Podopieczni Jerzego Brzęczka przegrywali 0:1, jednak udało im się odwrócić losy tej rywalizacji. Gole strzelili Kamil Glik i Kamil Grosicki. W drugim meczu "polskiej" grupy Holandia przegrała u siebie z Włochami 0:1.

Po piątkowych meczach Ligi Narodów więcej powodów do optymizmu mieli Bośniacy, którzy zremisowali z Włochami 1:1. Polacy przegrali z Holandią 0:1, zbierając masę krytyki za swój występ. Poniedziałkowy mecz był więc okazją do rehabilitacji. Selekcjoner Jerzy Brzęczek zdecydował się na kilka zmian w składzie. Szansę dostali Łukasz Fabiański, Maciej Rybus, Jacek Góralski, Kamil Grosicki i Arkadiusz Milik. Z wyjściowej jedenastki wypadli Wojciech Szczęsny, Bartosz Bereszyński, Mateusz Klich, Sebastian Szymański i Krzysztof Piątek.

Zobacz skrót meczu Bośnia i Hercegowina - Polska [WIDEO]

Przez większą część pierwszej połowy gra Polaków znów pozostawiała wiele do życzenia... Jakby tego było mało, w 22. minucie sędzia Cuneyt Cakir podyktował rzut karny uznając, że Jan Bednarek faulował Elvira Koljicia. Sytuacja wzbudziła kontrowersje i podopieczni Brzęczka protestowali, ale arbiter był pewny swego. Do "jedenastki" podszedł Haris Hajradinović i pokonał Fabiańskiego. Biało-Czerwoni przebudzili się w ostatnich minutach pierwszej połowy. Rywale zostali zepchnięci do obrony, ale w 45. minucie Asmir Begović musiał wyciągać piłkę z siatki. Na listę strzelców wpisał się Kamil Glik, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego "Grosika". W drugiej połowie na boisku pojawił się m.in. Edin Dżeko. To jednak Polacy prezentowali się znacznie lepiej i strzelili kolejnego gola. W 67. minucie Maciej Rybus ładnie dośrodkował z lewej strony do wbiegającego w pole karne Grosickiego, który pięknym strzałem głową pokonał bramkarza! Więcej goli nie padło. Tym samym Polska odniosła swoje pierwsze, historyczne zwycięstwo w Lidze Narodów!

Bośnia i Hercegowina - Polska 1:2 (1:1)

Bramki: Hajradinović 24 (k) - Glik 45, Grosicki 67

Bośnia i Hercegowina: Asmir Begović - Zoran Kvrzić, Ermin Bicakcić, Sinisa Sanicanin, Eldar Civić (82. Deni Milosević) - Armin Hodzić, Amir Hadziahmetović, Muhamed Besić (60. Edin Džeko), Haris Hajradinović, Amer Gojak (46. Edin Visca) - Elvir Koljić

Polska: Łukasz Fabiański - Tomasz Kędziora, Kamil Glik, Jan Bednarek, Maciej Rybus - Kamil Jóźwiak, Jacek Góralski, Grzegorz Krychowiak (68. Mateusz Klich), Piotr Zieliński (85. Karol Linetty), Kamil Grosicki (80. Sebastian Szymański) - Arkadiusz Milik

Żółte kartki: Hadziahmetović - Bednarek, Milik