Cezary Kulesza

i

Autor: Cyfra Sport Cezary Kulesza

Cezary Kulesza dla "Super Expressu" ostro po decyzji FIFA: Granie z Rosją byłoby niegodne wobec Ukrainy

2022-02-28 14:14

Cezary Kulesza od razu po opublikowaniu oświadczenia FIFA, że Rosja mogłaby zagrać z Polską w barażach do MŚ na neutralnym terenie, podkreślił raz jeszcze, że biało-czerwoni nie zamierzają zagrać z agresorem. Teraz, w rozmowie z „Super Expressem” prezes PZPN Cezary Kulesza komentuje całą sytuację.

Cezary Kulesza: Środowisko piłkarskie musi zdać ten egzamin solidarności

- Od rana odbieram wiele telefonów z całej Europy, w których różne federacje wspierają nas i solidaryzują się z podjętą przez nas decyzją. Ale odzywają się też zwykli kibice, moi przyjaciele, którzy chwalą to, jak się zachowaliśmy. Dodatkowo kilka federacji, jak angielska, albańska, duńska czy walijska już ogłosiły oficjalnie, że z Rosją nie zagrają – mówi nam Cezary Kulesza. - My naszym pismem chcieliśmy zachęcić kolejne federacje do autorefleksji. Rozegranie meczu z kadrą, która reprezentuje kraj agresora nawet na neutralnym terenie, ze zmienioną nazwą, pod inną flagą, jest zachowaniem niegodnym wobec Ukraińców. Ale widzę, że wsparcie jest już duże, a będzie jeszcze większe. Środowisko piłkarskie musi zdać ten egzamin solidarności – dodaje.

Michał Listkiewicz: Putin traktuje naród jak Stalin, czyli jak mięso armatnie [KOMENTARZ]

Tomaszewski dowiedział się, że Michniewicz go skrytykował. Bezbłędna reakcja | Futbologia

FIFA kompletnie się kompromituje

W komunikacie opublikowanym na stronie internetowej FIFA przeczytać możemy, że federacja chce, aby mecze drużyny narodowej Rosji były na neutralnym terenie, bez użycia rosyjskich barw, ani symboli narodowych.

- Aby zająć się sprawami związanymi z piłką nożną i we współpracy z UEFA, Biuro Rady FIFA – z udziałem Prezydenta FIFA i sześciu Prezydentów federacji – jednogłośnie postanowiło podjąć natychmiastowe pierwsze kroki, zgodnie z zaleceniami Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl). i będzie obowiązywać do odwołania: • Żadne międzynarodowe zawody nie będą rozgrywane na terytorium Rosji, a mecze „domowe” będą rozgrywane na terytorium neutralnym i bez widzów• Stowarzyszenie członkowskie reprezentujące Rosję bierze udział we wszelkich zawodach pod nazwą „Związek Piłkarski Rosji (RFU)”, a nie „Rosja”• W meczach, w których biorą udział drużyny z Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej, nie będzie używana flaga ani hymn Rosji - czytamy na stronie internetowej FIFA.

FIFA reaguje na wojnę na Ukrainie! Kompromitujące rozwiązania, nie będzie dyskwalifikacji

Sonda
Czy bojkot meczu Polska - Rosja to dobry pomysł?
Najnowsze