Cezary Kulesza

i

Autor: Materiały prasowe

Cezary Kulesza prezesem PZPN! Wiemy, jak to skomentował

Cezary Kulesza (59 l.) przemawiał przez 132 sekundy, a rządził będzie cztery lata. Wczoraj podczas zjazdu PZPN wybrano go na prezesa piłkarskiej centrali. Wygrał z miażdżącą przewagą 92-23 nad kontrkandydatem Markiem Koźmińskim (50 l.). Cezary Kulesza to były prezes Jagiellonii Białystok oraz król disco-polo. W 1994 założył firmę fonograficzną Green Star.

Tak ekspresowych wyborów jeszcze nie było. Kiedy 9 lat temu prezesem zostawał Zbigniew Boniek, burzliwe obrady trwały do późnych godzin wieczornych. Wczoraj wszystko odbywało się jak w Formule 1. Ciekawie było podczas przemówień kandydatów. Marek Koźmiński brzmiał tak, jakby po pierwsze pogodził się już z porażką, a po drugie – miał żal do delegatów, że nie postawią na niego. Dostało się m.in. prezesowi Legii Dariuszowi Mioduskiemu, ale też ludziom, z którymi Koźmiński rozmawiał ostatniej nocy. "Wczoraj mówili mi: "Marek, fajny jesteś, ale jakbyś czasem przyjechał, wódeczki się z nami napił, to byłoby lepiej" – opowiadał Koźmiński podczas 25-minutowego wywodu. Po nim do mównicy podszedł Kulesza, który mówił przez dokładnie 123 sekundy. Na koniec dodał, że „kończy, bo nadrabia czas” i wrócił na miejsce. Tuż po godzinie 13. doszło do najważniejszego głosowania tego dnia. W kuluarach nie było wątpliwości, że nowym prezesem zostanie Kulesza i wybory tylko to potwierdziły. Po ogłoszeniu zwycięzcy były krótkie owacje, a potem – równie krótkie – podziękowania od nowego prezesa. - Jestem zaszczycony, dziękuję za ogromny kredyt zaufania. Traktuję tę funkcję jako największe wydarzenie w moim życiu. Piłka nożna to sport, który łączy miliony Polaków, dlatego zapraszam do współpracy wszystkich, którym leży na sercu dobro polskiej piłki. Wiemy, że musimy przeprowadzić zmiany, żeby się rozwijać – mówił Kulesza.

Kim jest Cezary Kulesza? To on będzie rządził polską piłką

Gorąca atmosfera przed wyborami nowego prezesa PZPN

Zbigniew Boniek, który podczas swojego przemówienia w swoim stylu żartował: „mam nadzieję, że nie będziemy musieli wracać za 4 lata”, ustąpił swojego miejsca Kuleszy przy stole. Następnie, po krótkiej przerwie, zabrano się do wyboru wiceprezesów. I tak wiceprezesem ds. organizacyjno-finansowych będzie Henryk Kula (szef Śląskiego ZPN), wiceprezesem ds. szkoleniowych: Maciej Mateńko (szef zachodniopomorskiego ZPN), wiceprezesem ds. zagraniczych: Mieczysław Golba (szef podkarpackiego ZPN). Cezary Kulesza to były prezes Jagiellonii Białystok oraz król disco-polo. W 1994 założył firmę fonograficzną Green Star, która wypromowała wiele gwiazd tego nurtu muzyki. Oprócz tego Kulesza miał doświadczenie m.in. w deweloperce i hotelarstwie. Był piłkarzem m.in. Jagiellonii Białystok.

Zbigniew Boniek wybrany w PZPN na zaszczytną funkcję! Tego nikt się nie spodziewał

Sonda
Czy Zbigniew Boniek był dobrym prezesem PZPN-u?
Najnowsze