Co za wyróżnienie dla kadrowicza w Anglii! Krystian Bielik może być dumny

2021-01-12 17:21 MaSz
Krystian Bielik
Autor: PRZEMYSLAW SZYSZKA / SE Krystian Bielik

Początek ubiegłego roku był dla niego koszmarny. Zerwał więzadła krzyżowe. Uraz wykluczył go na długie miesiące. Na szczęście ten fatalny okres ma już za sobą. Krystian Bielik wrócił do gry i zbiera komplementy. Teraz spotkało go nie lada wyróżnienie za występy w barwach Derby County.

W tym sezonie Krystian Bielik zagrał dziewięć meczów w Championship. Wprawdzie zespół Derby zajmuje miejsce w strefie spadkowej, ale polski pomocnik może być zadowolony ze swojej postawy. Jego grę docenili także kibice portalu "Give Me Sport", którzy uznali, że zasłużył na miano najlepszego piłkarza rozgrywek w grudniu. Trzeba przyznać, że to duże wyróżnienie dla naszego rodaka. Drugi w tym internetowym głosowaniu był Glen Rea z Luton, a podium uzupełnił Sergi Canos z Brentford. Co ciekawe fani docenili także innego polskiego piłkarza. Jest nim Michał Helik, który rozgrywa pierwszy sezon w Barnsley.

Nagły zwrot akcji ws. reprezentanta Polski! Bardzo możliwe, że odejdzie już zimą

Tylko w grudniu Bielik wystąpił w siedmiu ligowych meczach. W wygranym 4:0 wyjazdowym starciu z Birmingham City strzelił nawet gola. To było w ogóle jego pierwsze trafienie od momentu transferu do Derby. 16 stycznia drużyna "Baranów" zmierzy się u siebie z Rotherhamem. Przed kilkoma dniami Bielik został także nominowany do nagrody "Piłkarz miesiąca" w Championship przez organizatora. Wraz z nim nominacje dostali: Emil Buendia (Norwich City), Sergi Canos (Brentford) i Ducan Watmore (Middlesbrough), który zwyciężył w tym rankingu.

Hitowe transfery Lecha Poznań. To oni rozpędzą Lokomotywę?

Najnowsze