Grzegorz Krychowiak

i

Autor: Cyfra Sport Grzegorz Krychowiak

Klarowna opinia

Czesław Michniewicz nie owijał w bawełnę mówiąc o Krychowiaku. Wytknął mu jedno, szczera ocena

2022-09-29 7:15

Jednym z najczęściej poruszanych tematów przy okazji zgrupowań reprezentacji Polski, jest miejsce Grzegorza Krychowiaka w hierarchii pomocników. Zawodnik od lat jest podstawowym zawodnikiem biało-czerwonych, ale wielu domaga się, aby jego rola się zmieniła. Ze słów Czesława Michniewicza wynika, że tak się nie stanie, ale selekcjoner dostrzega przede wszystkim jeden mankament piłkarza.

Na kilku pozycjach w reprezentacji Polski mamy dość solidną "obstawę" i selekcjoner może spokojnie decydować, na których piłkarzy postawi. Ale są i takie miejsca w składzie, które spędzają Czesławowi Michniewiczowi sen z powiek. Mowa tu choćby o środku pomocy, gdzie ze względu na kontuzje niektórych zawodników, pole manewru jest mocno ograniczone.

Michniewicz ocenił Krychowiaka. Szczera opinia selekcjonera

Między innymi dlatego nie ma zbyt wielkiej alternatywy dla Grzegorza Krychowiaka. 32-letni pomocnik od lat odgrywa kluczową rolę w kadrze i w najbliższym czasie niemal na pewno się to nie zmieni. Mimo że wielu ekspertów i komentatorów chciałoby, aby Krychowiak nie występował w wyjściowej jedenastce. Swoją opinię o zawodniku wyraził niedawno sam Michniewicz.

- Jest dziś najlepszym polskim zawodnikiem występującym na tej pozycji. To specyficzna pozycja, na której trzeba mieć olbrzymie umiejętności - powiedział selekcjoner biało-czerwonych w programie "Gość Wydarzeń" w telewizji Polsat News. Michniewicz dostrzega jednak mankament w grze Krychowiaka, o którym mówi się dość często.

- Też bym wolał, żeby grał dokładniej i szybciej, ale on w kadrze gra tak od lat. A na ten moment nie mamy nikogo, kto mógłby go zastąpić - podsumował trener. Dodał jednocześnie, że na razie nie jest spełnionym człowiekiem, bo wciąż czeka go największe wyzwanie w karierze, a więc prowadzenie kadry na mistrzostwach świata.

Sonda
Czy Grzegorz Krychowiak powinien grać w pierwszym składzie reprezentacji Polski?
Don Kasjo po konferencji Prime MMA 3
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze